Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Czarny Dunajec i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
17.05.2017, 16:01 | czytano: 2516

Na nowotarskim Rynku zaparkował "autobus energetyczny” (zdjęcia)

Z inicjatywy burmistrza Miasta Nowy Targ, zorganizowana została akcja edukacyjno-ekologiczna, w ramach której „autobus energetyczny” stanowiący mobilne centrum edukacyjno-informacyjne, odwiedziło ponad 250 uczniów z nowotarskich szkół podstawowych i gimnazjów, szkół średnich oraz studentów PPWSZ.

Pojazd będący mobilnym laboratorium wyposażony był w makiety, modele i prezentacje przedstawiające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii.

Głównym celem kampanii było zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Eksperci z Krajowej Agencji Poszanowania Energii oprowadzający po autobusie, wraz z ekodoradcą Miasta Nowy Targ, wyjaśniali zwiedzającym kwestie związane z poszanowaniem energii, a co za tym idzie oszczędnościami i korzyściami dla środowiska naturalnego.

- Autobus cieszył się również dużym zainteresowaniem przechodniów, którzy z zaciekawieniem do niego zaglądali i słuchali prezentacji, prowadzonej przez ekspertów. Kampania była kolejnym działaniem podejmowanym przez Urząd Miasta Nowy Targ w walce o czyste powietrze. Akcja zrealizowana została w ramach projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze ” - podsumowuje nowotarski ekodoradca Sylwester Magiera.

UM Nowy Targ, opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Ann08:20, 18 maja 2017
- do dwarf: jeśli "ze środków unijnych" to nie "za darmo", tylko płacimy za to wszyscy,którzy płacą podatki.
- "Kampania była kolejnym działaniem podejmowanym przez Urząd Miasta Nowy Targ w walce o czyste powietrze." - czyżby? A gdzie były wcześniej zamieszczone informacje o tym autobusie? Dlaczego w jego bezpośrednim pobliżu nie było choćby strzałki czy napisu zapraszamy wszystkich zainteresowanych oszczędnościami i poszanowaniem energii, czy też korzyściami dla środowiska naturalnego. Łatwo się chwalić po "wydarzeniu".
dwarf22:18, 17 maja 2017
W autobusie mówili, że to ze środków unijnych, więc pewnie akcja za darmo
$18:08, 17 maja 2017
Jaki jest koszt takiego tego wydarzenia?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij