Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Zakopane i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 74%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 67%
niewielkie zachmurzenie
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
19°
Wiatr: 19.5 km/h Wilgotność: 78%
przewaga chmur
14°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
17°
Wiatr: 6 km/h Wilgotność: 77%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
19.05.2017, 20:07 | czytano: 1269

Poznaliśmy laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Gitary Klasycznej (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński

JABŁONKA. W ramach Orawskich Dni Gitary Klasycznej, zorganizowany został V Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej. Wzięło w nim udział 47 solistów w dwóch grupach wiekowych oraz 5 zespołów.

Muzyków oceniało jury w składzie: prof. Wanda Palacz, Adam Zalas i Dariusz Kupiński.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
- pierwsza grupa wiekowa:
równorzędne wyróżnienia Natalia Owsianka ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu - nauczyciel Agnieszka Cyrek, Hieronim Gałaś SM I st. w Skawinie - Łukasz Dobrowolski,

III nagroda ex aequo: Maja Kucharz z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu (nauczyciel Grażyna Zebranowska) oraz Jagoda Błońska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Cieszynie (Elżbieta Machała),

II nagroda ex aequo: Izabela Maciaszek SM w Skawinie (Łukasz Dobrowolski) i Kamila Łabędź SM I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej (Rafał Baranowicz)

I nagrodę otrzymuje Gabriela Kościk z Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczebrzeszynie (Iwona Grabowska),

- w drugiej grupie wiekowej równorzędne wyróżnienia otrzymał Łukasz Fiega z Zespołu Szkół Muzycznych w Gorlicach (Alfred Duda), Cezary Mitas PSM I i II stopnia w Gliwicach (Andrzej Tomala) i Filip Juroszek z PSP I i II stopnia w Cieszynie (Małgorzata Groborz),

trzeciej nagrody nie przyznano,

drugą nagrodę otrzymały Dobrochna Brynkus - Lebiecka i Aleksandra Poznańska. Dobrochna uczy się w klasie Rocha Modrzejewskiego w ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie, a Aleksandra - w klasie Alfreda Dudy w ZPSM w Gorlicach. Pierwszego miejsca nie przyznano.

Po przesłuchaniu pięciu zespołów kameralnych zdecydowano o przyznaniu trzech równorzędnych wyróżnień dla:
-Duo gitarowe w składzie: Wiktoria Kieca oraz Michał Ziółkowski z PSM w Olkuszu - nauczyciel Tadeusz Spyra.
- Duet w składzie: Jagoda Markowska i Bartłomiej Skrzek ze Szkoły Muzycznej nr 2 we Wrocławiu,
- Kwartet gitarowy w składzie: Mateusz Wdowiak, Szymon Strzempa, Aleksandra Mazur, Kacper Dziopak z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.

Nagród nie przyznano.

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij