Piątek, 24 styczeń 2020, Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clouds
-1°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 86
Clear
-2°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-3°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dostateczna
29.05.2017, 14:02 | czytano: 1960

XI Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Na Rynku w Nowym Targu odbył się XI Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Do stolicy Podhala zjechały się orkiestry z całego powiatu, żeby przed zgromadzoną na centralnym placu miasta publicznością całe niedzielne popołudnie prezentować swoje umiejętności i rywalizować o awans na festiwal w Nowym Sączu.

Impreza rozpoczęła się paradą z parku do Rynku. Tu w imieniu organizatorów - miasta Nowy Targ i Starostwa Powiatowego w Nowym Targu - uczestników i gości pikniku muzycznego witali wicestarosta Władysław Tylka i przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski.

Festiwal był powiatowym przeglądem kwalifikacyjnym do Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca.

Na eliminacje powiatowego do Nowego Targu zaproszeni zostali: Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Ludźmierza, Orkiestra Dęta z Łapsz Wyżnych, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ochotnicy Dolnej, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Kultury w Maniowach, Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipnicy Małej, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca oraz Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
mycka07:28, 31 maja 2017
Big Band nie powinien być brany pod uwagę w ocenianiu, przecież to profesjonaliści , a racja Nowy Targ naciągane na 1 miejsce, wiele orkiestr zagrało o niebo lepiej
Dęciak :)20:43, 30 maja 2017
To pierwsze miejsce dla Nowego Targu strasznie naciągane jak dla mnie lepsza była chociażby Lipnica Mała. Nowy Targ zagrał flaki w oleju i strasznie nie stroił zwłaszcza instrumenty dęte drewniane. Jak tak to ma wyglądać, że organizator na siłę ma zdobyć pierwsze miejsce, to po co ta cała rywalizacja. Zasłużone pierwsze miejsce dla Czarnego Dunajca!!!
PCK09:05, 30 maja 2017
Jury przyznało następujące miejsca, wyróżnienia oraz nagrody pieniężne:
2 równorzędne I miejsca i nagrodę w wysokości po 1000 złotych otrzymały:
Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca
II miejsce wraz z nagrodą w wysokości 700 złotych otrzymał Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. F. Chopina w Nowym Targu.
III miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 600 złotych wywalczyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ochotnicy Dolnej
Wyróżnienia specjalne wraz z nagrodą pieniężną po 400 złotych otrzymały: Orkiestra Dęta z Łapsz Wyżnych oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Małej
Wyróżnienia i nagrody pieniężne w wysokości 300 złotych otrzymały: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Kultury w Maniowach, Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Ludźmierza.
Do udziału w 40 Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu Jury zakwalifikowało następujące orkiestry.
Miejską Orkiestra Dęta z Nowego Targu,
Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca,
Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. F. Chopina w Nowym Targu,
Orkiestrę Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ochotnicy Dolnej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij