Sobota, 26 maj 2018, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Czarny Dunajec i okolice
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
płatki mgły
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
płatki mgły
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 95%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.09.2017, 21:24 | czytano: 3626

Wybrano najładniejsze ogródki w Kościelisku (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

W Gminie Kościelisko rozstrzygnięto doroczny konkurs na najładniejszy ogród. Laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia podczas Polaniarskiego Osodu w Kościelisku.

Do udziału w konkursie zgłoszono 15 posesji (po 6 z Kościeliska i Dzianisza oraz 3 z Witowa).

Do współpracy w ramach komisji konkursowej oprócz pracowników Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Kościelisko Marzeny Truchan i Katarzyny Gał, zaproszone zostały Anna Bąk, przewodnicząca Rady Sołeckiej Wsi Dzianisz, Ewa Słodyczka przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku oraz Elżbieta Watycha radna Gminy Kościelisko.

Komisja oceniała wiele elementów: czystość i porządek na posesji, zieleń przydomową, sposób gospodarowania odpadami komunalnymi, warunki utrzymywania zwierząt, działania proekologiczne, zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz estetykę małej architektury, ogrodzeń i reklam.

Po długiej dyskusji komisja zadecydowała o przyznaniu głównych nagród Marii Grażynie Łowisz z Dzianisza, Zofii Słodyczce – Piwowarczyk z Witowa oraz Halinie Curlej z Kościeliska. W każdym sołectwie przyznano także po dwa wyróżnienia, w Dzianiszu dla Bogumiły Kalisz i Józefy Stopki – Faktor, w Witowie dla Krystyny Gut i Bożeny Nitsche, a w Kościelisku dla Krystyny Krzeptowskiej i Danuty Rysuli-Maliny. Pozostałym uczestniczkom konkursu, tj. z Dzianisza - Zofii Tylce, Halinie Pająk i Małgorzacie Łowisz, z Kościeliska Marii Krzeptowskiej, Władysławie Sopalli i Annie Buniowskiej, przyznano nagrody za udział.

A nagrodami w konkursie były bony upominkowe do zrealizowania w jednym ze sklepów ogrodniczych.

oprac. pk, zdjęcia: Piotr Korczak oraz Urząd Gminy Kościelisko
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij