Piątek, 19 lipiec 2019, Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 63
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
14.09.2017, 15:41 | czytano: 1576

Piknik z okazji trzeciej edycji Podhalańskich Dni (Elektro)Recyklingu

zdj. organizatora

NOWY TARG. W piątek piątek 22 września, od 10:30 do 16:30 na nowotarskim Rynku odbędzie się ekologiczny piknik rodzinny organizowany w ramach Podhalańskich Dni Recyklingu.

Przez cały dzień mieszkańcy będą mogli oglądać interaktywną wystawę blisko dwudziestu eksponatów, które obrazują zasady fizyki i wybrane prawa natury. Między innymi będzie można zobaczyć: wielką trójwymiarową twarz Einsteina, która „wodzi oczami” za obserwatorem, rower – generator prądu, wir wodny zamknięty w szklanej kuli, kołyskę Newtona, koła ze złudzeniami optycznymi.Atrakcją będą pokazy naukowe prowadzone przez Pana Korka. Uczestnicy zbudują ogniwa elektryczne z owoców i warzyw, baterię elektryczną z… uczestników imprezy oraz spektroskopy ze starych płyt CD i tektury. Nauczą się także rozróżniać naładowaną i rozładowaną baterię bez użycia woltomierza, poznają różne źródła światła i ich widma. Dowiedzą się też, jak zbudować działającą żarówkę z ołówka.

Dla dzieci zaplanowano warsztaty tematyczne – produkcji eko-przypinek oraz malowania toreb jutowych.

A na najmłodszych uczestników czekać będą animatorki, które pomalują dzieciom buzie, wykonają dla nich zwierzątka z balonów, zaproponują konkursy i zabawy grupowe.

Podczas pikniku odbędzie się pokaz mody recyklingowej. Będziemy też robić wielkie bańki mydlane i malować tekturowe miasteczko.Mieszkańcy zobaczą też wystawę ilustrowanych plansz edukacyjnych na temat recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dowiedzą się z nich ciekawostek o elektrośmieciach – np. co powstaje w procesie recyklingu lodówki, ilość śmieci jaka powstaje w domach mieszkańców Nowego Targu, jakie substancje szkodliwe znajdują się w telewizorach i gdzie można wyrzucić stary odkurzacz.

Podhalańskie Dni Recyklingu to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla osób wrażliwych na stan środowiska naturalnego. To bliźniacza Akcja organizowana już po raz dziewiąty w jednym z polskich miast (w Nowym Targu po raz trzeci). Jej celem jest zmotywowanie mieszkańców do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu opakowań oraz zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.Organizatorem Akcji jest firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Anna Paluch, Poseł na Sejm RP, członkini Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, a Wsparcia organizacyjnego udzielił Organizatorom Urząd Miasta w Nowym Targu, w szczególności Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Burmistrz Miasta.

źródło: organizatorzy
najnowsze informacje
komentarze
Dendrolog16:06, 16 września 2017
Nie bądź wiśnia
Bądź czereśnia
Nie doczeka tu
Do września
Biedne drzewko
Przebierane
Ciężkie życie
Porąbane
samuel lee10:57, 15 września 2017
Cieszę się, będą kokardki na drzewie, pięknie odziane panie z promocji miasta, tańczący pan dyrektor i telewizja by piać z zachwytu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij