Nagrody i wyróżnienia wręczono w Domu Ludowym w Kościelisku.
Protokół
Jury w składzie:
I . Kategoria gwarowa: Zofia Roj Mrozicka - poetka, regionalistka, Maria Mateja- wieloletni kierownik wydziału kultury miasta Zakopanego i Gminy Tatrzańskiej, regionalistka, Helena Buńda – dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Kultury i Promocji w Zakopanem
II. Kategoria literacka:
Anna Rejewska - nauczyciel, polonista, Mateusz Nedza Kubiniec – sołtys wsi kościelisko, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego, założyciel i opiekun muzeum, Stanisława Nędzy Kubińca w Kościelisku, wnuk poety oraz Halina Urbaś – wieloletni nauczyciel, kierownik zespołu Polany -
postanowiło przyznać następujące nagrody:
W kategorii gwarowej:
W grupie wiekowej klas 0-I szkoły podstawowej :
I miejsce : Michalina Bednarz - Witów
II miejsce: Maria Nędza-Kubiniec - Kościelisko i Zuzanna Michniak - Ratułów
III miejsce: Marcelina Chrobak - Witów i Krzysztof Mucha – Stare Bystre
Wyróżnienia: Hanna Koszarek – Bukowina Tatrzańska: Andrzej Dorula - Poronin
W grupie wiekowej klas II-III szkoły podstawowej:
I miejsce: Adrian Mrugała - Ciche: Marcin Bobak - Chochołów
II miejsce: Weronika Zubek - Brzegi
III miejsce: Katarzyna Krzeptowska - Kościelisko
Wyróżnienia: Honorata Koszarek – Bukowina Tatrzańska
W grupie wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Wojciech Stosel - Zakopane
II miejsce: Edyta Strama - Podczerwone i Krystian Mrugała - Ciche
III miejsce: Antoni Kula - Ciche
Wyróżnienia: Oskar Sikorski - Brzegi
W grupie wiekowej klas I-III Gimnazjum:
I miejsce: Zofia Chowaniec - Poronin i Katarzyna Bzdyk - Kościelisko
II miejsce: Aneta Zając - Załuczne
III miejsce: Katarzyna Zarycka - Dzianisz i Aleksandra Krzeptowska Jasinek – Kościelisko
Wyróżnienia: Gabriela Chowaniec – Bukowina Tatrzańska
W kategorii literackiej:
W grupie wiekowej klas 0-I szkoły podstawowej :
I miejsce : Jan Krupa - Witów
II miejsce: Anna Jędraszczak - Podszkle
III miejsce: Amelia Pach - Kościelisko
Wyróżnienia: Martyna Różak - Kościelisko i Filip Wsolak – Stare Bystre
W grupie wiekowej klas II-III szkoły podstawowej:
I miejsce: Milena Bryniarska – Nowy Targ i Dominika Tokarczyk – Zakopane
II miejsce: Natalia Babik - Kluszkowce
III miejsce: Antonina Watycha - Witów
Wyróżnienia: Stanisław Mika - Poronin, Milena Małecka – Stare Bystre, Piotr Obrochta - Kościelisko
W grupie wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Kinga Czyrnek - Załuczne
II miejsce: Martyna Hosaniak - Podszkle i Maciej Motyka - Kościelisko
III miejsce: Oliwia Obrochta – Stare Bystre i Karolina Szostak - Poronin
Wyróżnienia: Robert Jaróg – Nowy Targ, Jan Zwatrzko - Kościelisko, Roksana Bańka - Kluszkowce
W grupie wiekowej klas I-III Gimnazjum:
I miejsce: Konrad Strama – Stare Bystre
II miejsce: Emilia Szczurek - Ratułów i Joanna Krzeptowska Jasinek - Kościelisko
III miejsce: Martyna Plewa – Nowy Targ
Wyróżnienia: Katarzyna Lenart – Załuczne, Jakub Gocał – Poronin, Wanessa Bydłoń - Spytkowice
rk-w/ zdj. Piotr Korczak
Skontaktuj się z nami
- +48 796 024 024
+48 18 52 11 355 - redakcja@podhale24.pl
- m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas