Piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Nowy Targ i okolice
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-2°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
pochmurno
-8°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
10.11.2017, 21:33 | czytano: 2594

Trzy tysiące pluszaków przekazano na ręce strażaków (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

Przekazaniem maskotek zakończyła się akcja Misie Ratownisie, która prowadzona była podczas IX Memoriału Grzegorza Wesołowskiego. Maskotki zostały oficjalnie przekazane strażakom w JRG w Rabce-Zdrój oraz Nowym Targu, gdzie strażacy dokonają ich podziału i przekażą na rzecz wszystkich jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie powiatu nowotarskiego

- Akcja powstała bardzo spontanicznie, podczas jednej z rozmów z Mateuszem Lichosytem i Kamilem Bodziochem, jak co roku postanowiliśmy przy Memoriale Grzegorza Wesołowskiego przeprowadzić dodatkową akcję pomocową i tak obok zbiórki krwi pojawiła się zbiórka Misi Ratownisi jak ją nazwaliśmy biorąc za wzór akcję Miś Ratownik - tłumaczy jeden z organizatorów turnieju siatkarskiego i samej akcji - Jakub Dyrcz.

- Zbiórkę przeprowadziliśmy na terenie szkół w miejscowościach, gdzie odbywa się turniej, czyli w Piekielniku, Załucznem, Lipnicy Wielkiej oraz Jabłonce. Jednak zainteresowanie dyrekcji okolicznych szkół sprawiło, że rozszerzyliśmy ją na wiele innych miejscowości Podhala i Orawy. Co w konsekwencji przyczyniło się do zebrania około 3 tysięcy pluszowych zabawek - dodaje Kamil Bodzioch.

Akcja spotkała się z gorącym i serdecznym przyjęciem strażaków, komendant powiatowy PSP w Nowym Targu mł. Bryg. Mariusz Łaciak uczestniczył w przekazaniu miśków i serdecznie dziękował organizatorom za przeprowadzenie akcji.

Organizatorzy jak i strażacy mają nadzieję, że miśki nie będą musiały być często używane, jednak gdy już zajdzie taka potrzeba pomogą poszkodowanym dzieciom opanować stres, który towarzyszy wypadkom i innym zdarzeniom losowym, gdzie najmniejsi mogą być poszkodowanymi.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Bożena09:48, 15 listopada 2017
Najlepszym odreagowaniem na stres jest jak Pan strażak przytuli.
Rysiek18:10, 11 listopada 2017
Brawo Jakub i pozostali pomysłodawcy i organizatorzy akcji.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij