Piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Jabłonka i okolice
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-2°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
pochmurno
-8°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
12.11.2017, 21:40 | czytano: 517

„Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?” - kolejne spotkanie już w poniedziałek

W poniedziałek w Nowym Targu zorganizowane zostają warsztaty lokalne poświęcone innowacjom na terenach wiejskich Małopolski. Organizator – FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji, wraz z partnerem, Gminą Nowy Targ, zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych tematem przedsiębiorczości i rozwoju innowacji na małopolskiej wsi.

"Dlaczego należy zadawać pytanie o innowacje na wsi? Ponieważ tereny wiejskie charakteryzują się znacznie większymi barierami dla rozwoju innowacji - począwszy od infrastrukturalnych (np. dostęp do Internetu), po dostęp do wiedzy, narzędzi i instytucji mogących wspierać procesy proinnowacyjne. Właśnie w kontekście tych barier oraz przemian, które dokonały się na wsi, niezbędne jest poszukiwanie nowych rozwiązań i instrumentów adekwatnych do sytuacji małopolskiej wsi" - wyjaśniają organizatorzy spotkania.

Cykl warsztatów posłuży wypracowaniu nowych wniosków i rekomendacji dla prac nad Małopolskim Planem Działania na rzecz rozwoju innowacji na terenach wiejskich, tworzonym przy zaangażowaniu mieszkańców, aktywistów, przedsiębiorców oraz samorządowców z obszarów wiejskich. Plan ten stanie się przyczynkiem do zmian w Regionalnej Strategii Innowacji, będzie stanowić również zestaw rekomendacji dla samorządów pragnących polepszyć warunki dla rozwoju innowacji na swoim terenie.

Przed miesiącem w Ludźmierzu zorganizowana został Regionalna Konferencja pn. „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?”. Relację z tego wydarzenia zamieszczamy obok.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Nowym Targu 13 listopada w godzinach 10:00-14:00 w budynku Urzędu Gminy (ul. Bulwarowa 9).

Więcej informacji na temat cyklu spotkań można znaleźć na stronie http://www.beta.mistia.org.pl/powiatowe-warsztaty-lokalne/. Cykl warsztatów odbywa się w ramach realizacji międzynarodowego projektu RATIO - Działania regionalne na rzecz wprowadzania innowacji do programów operacyjnych, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Interreg Europa.

mat. prasowy, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
belfer08:07, 13 listopada 2017
Na wsi to trzeba mentalność ludzi zmienić
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij