Czwartek, 21 styczeń 2021, Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.03.2009, 23:07 | czytano: 1397

Maturzyści z "Ekonomika" stworzyli portal społecznościowy dla czytelników książek

NOWY TARG. Artur Trzop oraz Mateusz Nowak z 3 b Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Ekonomicznych stworzyli portal dla czytelników książek. Serwis www.webook.pl umożliwia stworzenie własnej wirtualnej biblioteki, znalezienie ciekawych pozycji, cytatów i materiałów wideo powiązanych z daną książką.

- Na pomysł wpadliśmy na przełomie 2007/2008 roku - mówią twórcy. - Szczególną inspiracją były dla nas strony takie jak filmweb, last.fm oraz wikipedia. Chcieliśmy połączyć idee i funkcjonalność tych serwisów w odniesieniu do książek.

Pomysł był prosty, nasz portal miał umożliwić użytkownikom stworzenie kolekcji własnych książek oraz znalezienie nowych ciekawych pozycji wartych przeczytania. Jego charakter miał opierać się na grupie ludzi gromadzącej interesujące materiały związane z książkami, a przede wszystkim społeczności prowadzącej dyskusje i wymieniającej się spostrzeżeniami o różnych publikacjach.

Pierwsze prace związane z serwisem rozpoczęły się w czasie ferii 2008. Powstał wtedy ogólny zarys i koncepcja funkcjonalności, a także pierwotna struktura bazy danych. Przed wakacjami mieliśmy już własną domenę, serwer i 6 projektów graficznych portalu. W końcu zdecydowaliśmy się na właściwy design i rozpoczęły się prace programistyczne.

Przez wakacje stworzyliśmy najważniejszą strukturę portalu oraz kilka elementów funkcjonalności. Początkowo zakładaliśmy, że portal ruszy pod koniec wakacji, ale ogrom pomysłów spowodował, że nie chcieliśmy wypuszczać niedokończonego projektu.

W czasie roku szkolnego praca nad serwisem trwała głównie w czasie weekendów lub świąt, gdy tylko mieliśmy wolny czas. Po 4 miesiącach programowania przyszedł moment na wypuszczenie wersji beta portalu dla testerów. Premiera odbyła wraz z sylwestrem, a oficjalna data uruchomienia to 01.01.2009.

Od tego czasu ciągle dopracowujemy serwis dodając nowe elementy oraz zbierając pomysły i sugestie użytkowników, którzy podpowiadają nam jak udoskonalić webook'a - wyjaśniają Artur i Mateusz.

Licealiści zajęli w ubiegłym miesiącu drugie miejsce w konkursie na stronę internetową organizowanym przez forumweb.pl. Obecnie startują w kilku kolejnych konkursach ciągle dopracowując witrynę według sugestii użytkowników.

Maturzyści uczęszczają do Liceum o profilu Zarządzanie Informacją w Zespole Szkół Ekonomicznych na Kowańcu, gdzie m.in. poznali tajniki budowania nowoczesnych stron internetowych, zarządzania bazami danych i tworzenia różnego rodzaju multimediów.

Michał Zubek
najnowsze informacje
komentarze
tiiiii18:48, 19 marca 2009
a ja jestem użytkownikiem tego portalu i uważam że jest świetny, o niebo lepszy niż inne tego typu.
kochut23:38, 18 marca 2009
No chłopaki... gratulacje
:)23:13, 18 marca 2009
No na pewno na Kowańcu takich rzeczy uczą....z całą pewnością....
Hahahaha
Ale chłopaki gratuluję pomysłu i realizacji :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij