Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Szczawnica i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clear
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.12.2018, 12:28 | czytano: 1137

Nie daj się oszukać

7 grudnia o godzinie 10.00 w dużej sali Urzędu Miasta w Nowym Targu odbędzie się debata, podczas której omówione zostaną podjęte działania w celu zminimalizowania zjawiska oszustw na osobach starszych metodą m.in. „ na wnuczka”, „na policjanta”.

Debata skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, które najczęściej są ofiarami oszustw metodą min. „na wnuczka” i „na policjanta”, ich rodzin oraz przedstawicieli instytucji, czy placówek bankowych.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
dąb i sosna17:06, 3 grudnia 2018
Oczywiście, trzeba ostrzegać. Ale przydałoby się też zmienić kary dla sprawców na dużo wyższe oraz zwiększyć procent złapanych sprawców. Bo jak taki oszust jeden z drugim czuje sie bezkarny, a ludzie starsi już nie są czasem sprawni intelektualnie i stają się naiwnym, łatwym kąskiem dla przestępców - to zawsze taki oszust znajdzie swoją ofiarę. Kary niestety są śmiesznie niskie, jak i wielu takich oszustów zwyczajnie nie ponosi żadnej kary, działają latami, a policja i sądy bezradnie rozkładają ręce... Prawo powinno byc zaostrzone, a jego przestrzeganie mocniej pilnowane, bo to jedyne co może ograniczyć patologię.
Jak o mnie osobiście chodzi, to jestem za odcinaniem łap takim złodziejom. Zwykłe nieroby i pasożyty społeczne.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij