Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 54
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
29.01.2019, 14:01 | czytano: 1748

Radość w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluszkowcach (film)

Druhowie z Gminy Czorsztyn wzbogacili się o kolejny samochód ratowniczo – gaśniczy. Tym razem sprzęt w postaci nowego pojazdu marki MAN TGM 13.290, 4x4 BL trafił do jednostki OSP Kluszkowce. Samochód używany będzie do udziału w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania zagrożeń.

- Wszyscy strażacy naszej jednostki czekali na ten samochód z ogromną niecierpliwością, chwilami wątpiąc w pozytywne zakończenie starań. Na szczęście wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego końca i nasi druhowie będą mogli jeszcze skuteczniej nieść pomoc innym - cieszy się Wojciech Bednarczyk Prezes OSP Kluszkowce.

- Jestem dumny ze strażaków w naszej gminie, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. Należy im się szacunek oraz godne warunki pracy, dlatego dążymy do tego, by sprzęt był nowy, dostosowany do obowiązujących standardów. Na zakup samochodu przekazaliśmy z budżetu gminy 529 500,00 zł (w tym VAT) - dodaje Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.


(Film udostępniony został przez druhów OSP Kluszkowce)

Radości z nowo nabytego samochodu nie kryją także pozostali druhowie jednostki, którzy przywitali samochód odpalając race świetlne oraz otwierając przysłowiowego szampana. Bez zbędnej zwłoki strażacy włączyli syrenę i ruszyli w pokazową przejażdżkę ulicami sołectwa dzieląc się radością z pozostałymi mieszkańcami Kluszkowiec.
Łączny koszt zakupu samochodu wyniósł 799 500,00 zł, na ogólną kwotę składały się dofinansowania z kilku źródeł: 80 000 zł stanowiła dotacja z Województwa Małopolskiego, 130 000 zł pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało kwotę 40 000 zł, 529 500,00 zł stanowiła kwota z budżetu Gminy Czorsztyn oraz 20 000 zł środki własne OSP Kluszkowce (w tym 10 000 dolarów, które przekazało strażakom Koło Związku Podhalan w Chicago – Odział Kluszkowce).

opr. Aneta Markus
najnowsze informacje
komentarze
Author19:36, 29 stycznia 2019
Gtatki.A w JRG N.T 1. wyjazd 18 lat, drugi wyj. 10 lat ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij