Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
10°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 100
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.05.2019, 13:26 | czytano: 1275

"Orawianie" na "Biało-Czerwonym Korowodzie" w Warszawie (zdjęcia)

Fot. Andrzej Habina

W dniach 2-3 maja Zespół Regionalny "Orawianie" z Lipnicy Wielkiej odwiedził Warszawę. Nie była to jednak zwykła wizyta. Pojechał tam na zaproszenie Jana Pospieszalskiego, znanego kompozytora, publicysty, redaktora i byłego członka zespołu "Czerwone Gitary", aby wziąć udział w "Biało-Czerwonym Korowodzie" ulicami Warszawy z okazji Dnia Flagi.

- Potraktowaliśmy ten wyjazd jako ogromne wyróżnienie, ale równocześnie jako poważne wyzwanie, bo oprócz nas udział w tej imprezie wzięło ok. 60 wybranych grup. I to nie tylko z Polski, ale również z zagranicy - podkreśla Karkoszka Eugeniusz, kierownik Zespołu Regionalnego "Orawianie im Heródka". - Cudowna impreza, z morzem biało-czerwonych flag i tysiącami radosnych ludzi, zarówno w śród uczestników, jak i obserwujących. Zakończenie korowodu odbyło się na Placu Teatralnym, gdzie odbyła się prezentacja wszystkich grup i występy niektórych z nich na scenie. Do tych wyróżnionych należeli "Orawianie". A wystąpiliśmy w doborowym towarzystwie, bo zaraz po zespole "Śląsk", który otwierał całą imprezę. Do Warszawy zabraliśmy z Lipnicy wszystko co najlepsze. Było wiec dużo muzykantów, bicze i dzwonki pasterskie, taniec, śpiew, barwne stroje, a nawet specjalnie zrobiliśmy dwie palmy Wielkanocne, żeby ukazać jak największe bogactwo kultury naszej Orawy.

Prezentację "Orawian" docenili zarówno widzowie, jak i organizatorzy całej imprezy, którzy zaraz po zakończeniu korowodu pogratulowali nam i zaprosili nasz zespół na następny rok. Drogę powrotną do miejsca zamieszkania, na Agrykolę, koło stadionu Legii przebyliśmy piechotą przez miasto z muzyką i śpiewem. Po drodze "zwinęły" nas służby prewencyjne, ale tylko po to abyśmy im zagrali i zaśpiewali. Uczyniliśmy to z przyjemnością, robiąc przy okazji pamiątkowe zdjęcia.

Drugi dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie naszej stolicy, a kwintesencją naszego pobytu w Warszawie była defilada wojskowa z okazji 3 maja, gdzie na żywo mogliśmy oglądnąć z najbliższej odległości całe bogactwo uzbrojenia naszej armii i ich sojuszników.

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu do Warszawy Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty Pani Barbarze Nowak, Wójtowi naszej Lipnickiej Gminy Panu Mateuszowi Lichosytowi, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 4 im dr. Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej Przywarówce Pani Bożenie Marcinek, i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy przez te dwa dni tak dużo przeżyć i zobaczyć. Będziemy bardzo mile wspominać nasz wyjazd i czekać z niecierpliwością na następny rok.

Materiały prasowe zespołu, oprac. r/ zdj. Andrzej Habina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij