Piątek, 13 grudzień 2019, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Szczawnica i okolice
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 83
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 65
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77
Snow
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.07.2019, 18:36 | czytano: 1358

Spotkanie z salamandrą w Gajówce Mikołaja w Łopusznej (zdjęcia)

W minioną niedzielę odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wakacyjne przygody na ścieżkach przyrody”, zorganizowane przez Gorczański Park Narodowy w Gajówce Mikołaja w Łopusznej.

Głównym bohaterem pikniku był herbowy płaz Gorczańskiego Parku Narodowego, czyli salamandra plamista i może właśnie dlatego pogoda w tym dniu była bardzo odpowiednia właśnie dla salamandry, która lubi wilgoć. Dość częste przelotne opady deszczu nie zniechęciły dorosłych ani dzieci. Do Gajówki Mikołaja przybyło ponad 60 osób z kolorowymi parasolkami i płaszczami przeciwdeszczowymi. Na naszych gości czekały liczne atrakcje.

Dużym powodzeniem u najmłodszych gości cieszyła się Pracownia Plastyczna, w której każdy mógł wykonać własną salamandrę w wybranej technice – na przykład z plasteliny, albo malowaną na szkle lub na drewnie. Życie i zwyczaje salamandry można było poznać rozwiązując łamigłówki i słuchając opowieści z prezentacją komputerową na dużym ekranie. Najwięcej emocji wzbudziła „Mapa skarbów” czyli poszukiwanie salamander ukrytych w zakamarkach osady Gajówka Mikołaja. Na zakończenie dzieci i dorośli zgromadzili się w wielkim, przygotowanym wcześniej konturze by wypełnić go żółtym i czarnym kolorem i utworzyć wspólnie wielką, radosną salamandrę.

Mariola Stefanik, Gorczański Park Narodowy
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij