Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
01.08.2019, 09:12 | czytano: 1520

Święto Borówki w Zubrzycy Górnej w staropolskim stylu (zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina

W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej odbyła się największa w roku impreza plenerowa. Można było skosztować regionalnych specjałów, poznać ludowe rzemiosło, a także wziąć udział w wernisażach i koncercie muzyki kameralnej.

Borówka - w okresie wakacyjnym króluje na stołach i okolicznych mieszkańców i letników. Od kilkunastu lat przypomina o tym wielka plenerowa impreza. Święto Borówki to największe tego typu wydarzenie w Orawskim Parku Etnograficznym.

Tegoroczną, już XVII edycję Święta Borówki wypełniły występy zespołów regionalnych i ludowych z Polski i Słowacji, prezentacja dawnych rzemiosł, produktów regionalnych polskiej i słowackiej Orawy oraz tańca i muzyki regionu. Całości towarzyszyły targi sztuki ludowej i profesjonalnej, konkursy, degustacja dań regionalnych, pokazy XVII-wiecznych sztuk walki i parada motocyklowa.

Nie zabrakło też wydarzeń artystycznych. Na publiczność czekały trzy wernisaże wystaw czasowych oraz koncert otwierający coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej.

opr.s/ zdj. Andrzej Habina
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij