Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
20.08.2019, 11:14 | czytano: 1225

Festiwal Czterech Kultur w Ochotnicy (zdjęcia)

W Amfiteatrze Ochotnicy Górnej odbył się Festiwal Czterech Kultur. Promuje on muzykę grup etnicznych, zamieszkujących niegdyś tereny Ochotnicy i Tylmanowej: Wołochów, Górali, Żydów oraz Romów.

Na scenie ochotnickiego amfiteatru wystąpiły zespoły regionalne oraz grające muzykę etniczną : „Mali Ochotni”, „Hajnica”, „ Nucicki” wspólnie z zespołem „Spod Gorca” zespół „Čači Vorba” specjalizujący się w muzyce cygańskiej  „Muzyka Mateusza Tarchały”, zespół „Legend of Kazimierz” oraz Mirosława Zaziąbło- Hubiak z przyjaciółmi. Gwiazdą wieczoru był pochodzący z Kaszub zespół „Bubliczki” ”, który zabrał licznie zgromadzoną publiczność w muzyczną podróż po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach oraz cygańskich taborach.
W czasie Festiwalu można było podziwiać prace lokalnych artystów i rzemieślników . Imprezę prowadził wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.

Logo Festiwalu tworzy siedem góralskich rozet, które według organizatorów „symbolizują siedem dni tygodnia, w których wszystkie cztery grupy etniczne żyły i współpracowały ze sobą Kolor każdej z rozet symbolizuje inną grupę etniczną a ich przemieszanie symbolizuje przenikanie się kultur. Całość tworzy wielobarwną harmonię, mającą przypominać, że różnorodność jest wartością a nie zagrożeniem, a na styku kultur powstają najwartościowsze rzeczy”.

WB, zdj WB, JD
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij