Piątek, 05 czerwiec 2020, Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 84
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.10.2019, 09:23 | czytano: 2189

Kongres ICAR w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

W Zakopanem rozpoczyna się 71 Kongres ICAR. Gospodarzem tej najważniejszej konferencji ratownictwa górskiego jest TOPR. Organizatorzy spodziewają się ok. 450 gości z całego świata.

Kongres ICAR (Międzynarodowy Komitet Ratownictwa Alpejskiego) to odbywające się co roku międzynarodowe wydarzenie, w trakcie którego uczestnicy dzielą się doświadczeniami oraz innowacjami w zakresie ratownictwa górskiego. ICAR skupia ponad 70 organizacji z 39 krajów.

Kongres ICAR jest organizowany na przemian przez zrzeszonych członków z całego świata, a tegorocznym gospodarzem jest Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, obchodzące w tym roku również 110-lecie swojej działalności. Konferencja odbywa się w Nosalowy Dwór Resort & SPA. W tym roku głównym tematem konferencji jest praca zespołowa i ocena ryzyka.

Na konferencji spotkają się organizacje z całego świata, bezpośrednio prowadzące działania w górach i różnego rodzaju podmioty wspierające służby ratownicze. Kongres podzielony jest na sekcje tematyczne: ratownictwo naziemne, ratownictwo z powietrza, lawinowe, medyczne, etc. Na kongresie pojawi się również temat ratowniczych psów lawinowych.

Na kongresie pojawiają się producenci sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie, min. po raz pierwszy pojawią się producenci z trzema wiodącymi śmigłowcami w ratownictwie górskim.

Konferencja ma charakter zamknięty tylko dla zarejestrowanych uczestników.

W ramach konferencji w tatrzańskich dolinach odbywać się będą warsztaty ICAR-Zakopane, Zajęcia prowadzone będą przez ratowników różnych grup na temat m.in. wykorzystania telefonów komórkowych w poszukiwaniu zasypanych przez lawinę, czy pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia ratownicze z powietrza prowadzić będzie śmigłowiec PZL Sokół W3-A należący do TOPR oraz Agusta Westland AW169.

Śmigłowce biorące udział w ICAR Zakopane są już na miejscu.

Materiały prasowe, oprac. r/pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Dcholerzynski8922:26, 5 maja 2020
Też tak uważam że bk 117 był by idealnym śmigłowcem dla topru
pilot MI-821:33, 10 października 2019
SUPER tylko dlaczego nie ma BK-117 ?? Jedyne śmigło ,które jest w stanie zastąpić Sokoła !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij