Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 48
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Rain
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
28.12.2019, 08:30 | czytano: 1015

6 stycznia rusza wielki remont w Muzeum Tatrzańskim

Arch. Podhale24.pl

Niewiele czasu pozostało na zwiedzanie obecnej ekspozycji w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Niedziela 5 stycznia będzie ostatnią okazją, aby odwiedzić budynek przed blisko dwuletnim remontem.

Zakres prac jest ambitny, bo obejmuje nie tylko remont konserwatorski budynku z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych, ale też zostaną zmienione same wystawy. Niestety wiąże się to z utrudnieniami dla zwiedzających – przez dłuższy okres czasu cały gmach główny będzie zamknięty.

- Od 6 stycznia zamykamy na minimum półtorej roku nasz gmach główny – ten duży, murowany budynek w stylu zakopiańskim przy Krupówkach – informuje Anna Wende-Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego. – Cały budynek doczeka się generalnego remontu, ale to tylko część zaplanowanych prac na najbliższe miesiące. Nasze ekspozycje dosyć dawno nie były modernizowane i niektóre nie przystają już do wymagań współczesnego zwiedzającego, który widział dużo muzeów w kraju i na świecie i oczekuje czegoś frapującego, nowoczesnego. Oczywiście niektórzy mieli obawy i pytali czy zamienimy obecne wystawy na multimedialne – nie, nie zamienimy. Owszem zmienimy sposób ekspozycji, a multimedia będą nas tylko wspomagać jako czynnik dodatkowy, informacyjny, bo jednak w muzeum nie ma to jak dobry eksponat. Ostatnia okazja, aby zobaczyć ekspozycję w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego to niedziela 5 stycznia w godzinach od 9.00 do 15.00. Ten dzień dla zwiedzających będzie wyjątkowy – Muzeum planuje tutaj dodatkowe atrakcje dla tych, którzy zdecydują się wspólnie pożegnać z wieloletnią ekspozycją prezentowaną przy zakopiańskich Krupówkach.

Źródło: Muzeum Tatrzańskie, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
niewykształcony09:04, 28 grudnia 2019
Szlak trafia jak się widzi, że dyrektor jednostki kulturalnej nie umie posługiwać się polszczyzną! "półtorej roku"... litości
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij