Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Czarny Dunajec i okolice
Clear
23°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
25°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 53
Clear
22°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 59
Clear
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.01.2020, 18:29 | czytano: 2020

Nagroda Orkana dla zespołu regionalnego z Łopusznej

Fot. UMWM

Zespoły regionalne „Limanowianie” i „Mogilanie”, zespół regionalny im. Ludwika Łojasa z Łopusznej, Kapela Trzebuńskie Kliszczaki i zespół regionalny „Sami Swoi” z Przytkowic – to laureaci ósmej edycji Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w niedzielę w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. marszałek Witold Kozłowski i radni województwa: Jadwiga Wójtowicz, Grzegorz Biedroń i Robert Bylica.

- W imieniu władz województwa serdecznie gratuluję wszystkim laureatom, którzy od wielu lat troszczą się o kultywowanie lokalnej twórczości i propagowanie idei regionalizmu. To przesłanie, które towarzyszyło Władysławowi Orkanowi, przyświeca również w Państwa codziennej pracy - mówił marszałek Witold Kozłowski podczas uroczystego wręczenia nagród.

I nagrodę otrzymał zespół „Limanowianie”, drugą dostali „Mogilanie”, a trzecią górale z Łopusznej. Zespół Regionalny im. Ludwika Łojasa powstał w 1974 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej. Jego patronem jest legendarny skrzypek i gawędziarz ludowy, przez wiele lat związany z łopuśniańskim zespołem jako prymista kapeli. Od początku istnienia zespołem kieruje jego założycielka Stanisława Szewczyk, która zaszczepiła umiłowanie tradycji nie tylko w swoich dzieciach, ale i w trzech pokoleniach tancerzy z Łopusznej i okolic.

Wyróżnienia trafiły do Kapeli Trzebuńskie Kliszczaki i Zespołu Regionalnego „Sami Swoi” z Przytkowic.

Nagroda im. W. Orkana przyznawana jest nieprzerwanie od 2012 roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej oraz za propagowanie idei regionalizmu.

oprac. r/ Województwo Małopolskie
najnowsze informacje
komentarze
Jj11:53, 22 stycznia 2020
Niby Sufler a to jemu trzeba podpowiadać. Za sugestie dotyczące przeznaczenia nagrody. A fakty to takie podał jak publiczna telewizja
sufler08:28, 22 stycznia 2020
Ciekawe kogo, za co? Widocznie zna sprawę i podał fakty. Nie ma się co obrażać.
Do Papaji19:53, 21 stycznia 2020
Znasz Papajo takie słowo jak przepraszam? Dobrze byłoby się go nauczyć i użyć właśnie teraz. Stać cie na to?
KJ19:41, 21 stycznia 2020
Brawa dla p. Szewczyk. Myślę że tym komentarzem zamknęła temat a przy okazji też niewyparzone, lekko ujmując buzie zawistnych ludzi, słychać też było uderzenia wielu szczęk o podłogę. To jest prawdziwy kierownik i człowiek. Uderzcie się teraz w piersi.
Czytelnik15:56, 21 stycznia 2020
Ludzie ile w was jest nienawiści, jadu i zazdrości. Zespół otrzymał nagrodę za całokształt swojej pracy, a nie ostatni rok. Dopóki Pani Stanisława żyje to jest kierowniczką zespołu. Myślę, iż niektóre komentarze są tutaj naprawdę zbędne.
Jk14:58, 21 stycznia 2020
Papaja najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy, że na jego sugestie jest odpowiednie nazewnictwo w przepisach prawa. Przy laptopie w domu nie do końca jest się anonimowym. Może rozwinie swoją wypowiedź?
Zdzisek14:45, 21 stycznia 2020
Zazdrość, jeden z grzechów głównych, jakże często spotykany w tej góralskiej pobożnej społeczności.
kierownik zespołu14:32, 21 stycznia 2020
Nagroda w całości zostanie przekazana na leczenie byłego członka zespołu Michała Solany, który uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi i zbiera pieniądze na specjalistyczny wózek inwalidzki. Perfidność "Papai" przekroczyła wszelkie granice. Kierownik zespołu - Stanisława Szewczyk
Papaja13:45, 21 stycznia 2020
Zespołem raczej kierowała, a nie kieruje Pani Stanisława Szewczyk bo ten już parę dobrych lat nie działa, swoją drogą ciekawe na co zostanie spożytkowana nagroda bo przecież nie na działalność artystyczną Zespołu...
Łopuśnianin13:03, 21 stycznia 2020
Jak długo żyją członkowie zespołu, tak długo żyje zespół. Przykre, że w ludziach i to z pewnością dobrze znających 45-letnią działalność zespołu jest tyle nienawiści, złośliwości i pogardy. Gratulacje dla zespołu. Zasługują na tą nagrodę.
Do Stacha05:49, 21 stycznia 2020
To nie jest nagroda za ostatni rok działalności. Warto się zapoznać z osiągnięciami i dorobkiem artystycznym zespołu.
Stach20:56, 20 stycznia 2020
Zespół z Łopusznej to chyba już nie istnieje..
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij