Niedziela, 05 kwiecień 2020, Imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny
Szczawnica i okolice
Clear
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clear
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clear
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 74
Clear
-3°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clear
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.02.2020, 16:10 | czytano: 945

Samochodem po Ameryce (26) – Canyon De Chelly (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

"Dalsze etapy wycieczki po USA, to ciągle zwiedzanie stanu Arizona. Jest tutaj tyle atrakcji, że śmiało można poświęcić im cały miesiąc, a jeszcze i tak pewnie coś by zostało pominięte. Tym razem wybór padł na Canyon De Chelly, który znajduje się już przy samej granicy Arizony z Nowym Meksykiem" - pisze w kolejnej relacji z podróży Michał Adamowski.

Każdy nocleg planowałem tak, aby rano nie tracić czasu na dojazd, tylko ruszyć bezpośrednio w miejsce, które chciałem zobaczyć. Ponownie udało się wynająć pokój przy samym wjeździe do parku. Szybkie śniadanie i można było ruszyć w dalszą trasę. Tylko pogoda tego dnia już całkowicie przestała mi sprzyjać. Zaczął padać deszcz i zastanawiałem się, czy w ogóle uda się coś zobaczyć.

Nad kanionem wisiały ciężkie chmury, z których co jakiś czas padał deszcz, ale po chwili przebijało się słońce. Udało się przejechać całą południową część i zaliczyć wszystkie punkty widokowe z góry. Wejście do środka wąwozu jest zabronione. Można go zwiedzić wyłącznie z przewodnikiem za wyjątkiem szlaku pieszego do ruin tzw. Białego Domu.

Canyon De Chelly to park leżący w obszarze rezerwatu Indian Navajo. Pomimo iż park należy do sieci Parków Narodowych Ameryki, to ten jest administrowany przez Indian. Na jego terenie żyje 40 rodzin, które utrzymują park, świadczą usługi turystyczne oraz wykonują rękodzieło na handel. Na terenie wąwozu znajdują się pozostałości po pradawnych plemionach indiańskich. W sezonie można wykupić wycieczkę samochodową lub konną do wnętrza kanionu, gdzie autoryzowany przewodnik zabierze turystów w najciekawsze miejsca.

Listopad, to miesiąc w którym w tych rejonach może być już chłodno. Tego dnia było zaledwie kilka stopni na plusie i wiał przeraźliwie zimny wiatr, który odbierał ochotę na jakiekolwiek piesze zwiedzanie. Na dodatek jak się okazało, deszcz, który spadł w dniu kiedy byliśmy, był pierwszym opadem od kilku miesięcy w tych rejonach. W lecie pogoda w Arizonie jest w zasadzie pewniakiem, a w tej okolicy temperatury dochodzą do 40 stopni.

Zwiedzanie parku zakończyłem już w trakcie sporego opadu deszczu. Tego dnia zostało nam jeszcze jedno miejsce do odwiedzenia, ale pogoda niestety nie zanosiła się na to, że się poprawi.

Chcesz zwiedzić Amerykę z Michałem? Napisz maila: michal.adamowski@podhale24.pl TERMIN: JESIEŃ 2020, WIOSNA 2021.Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ja :):)10:36, 29 lutego 2020
Jeszcze piękniejszy jest Wielki Kanion też w Arizonie .No i blisko Las Vegas. :):):):)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij