Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Czarny Dunajec i okolice
Clear
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 46
Clear
23°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 46
Clear
23°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 46
Clear
24°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 41
Clear
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 46
Clear
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 46
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.07.2020, 13:50 | czytano: 755

Aplikacja mobilna w Orawskim Parku Etnograficznym

zdj. Roman Ciok

W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej powstaje aplikacja na urządzenia mobilne umożliwiająca samodzielne zwiedzanie ekspozycji stałej i ścieżki przyrodnicze. Jest to dedykowane narzędzie umożliwiające samodzielne zwiedzanie Muzeum, wykorzystujące technologię GPS oraz sieć Wi-Fi.

Aplikacja stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom indywidualnych odbiorców, rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami. Do skorzystania z niej będzie wystarczył smartfon lub tablet. Dzięki niej będzie można nie tylko uzyskać informacje dotyczące skansenu, orientacji w terenie, ale w przystępny sposób zwiedzić samodzielnie ekspozycję stałą oraz ścieżkę przyrodniczą, które będą dostępne w języku polskim, słowackim oraz angielskim. Ponadto, poza modułem informacyjnym i modułami samodzielnego zwiedzania będzie także można skorzystać z gier terenowych (z j. ang. questów).


Aplikacja da zwiedzającym poczucie swobody w zwiedzaniu skansenu oraz, przede wszystkim dzięki prostemu układowi i intuicyjnej nawigacji oraz audiodeskrypcji i tłumaczowi PJM, co zwiększy możliwość recepcji dla zwiedzających z dysfunkcją wzroku i słuchu.


Zadanie realizowane w ramach projektu pod nazwą: „Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

OPE, opr. s/ zdj. Leszek Janiszewski i Roman Ciok
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij