Piątek, 30 październik 2020, Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.08.2020, 08:20 | czytano: 1651

Nowotarski GOPS przypomina o nowym okresie zasiłkowym

NOWY TARG. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od poniedziałku, 3 sierpnia będą przyjmowane wnioski na okres zasiłkowy 2020/2021 o ustalenie prawa do Świadczeń Rodzinnych (zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, specjalnego zasiłku opiekuńczego); Dobry Start (300+) oraz Funduszu Alimentacyjnego.

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego podejmuje się działania zmierzające do ograniczenia rozpowszechniania się wirusa SARS- Cov-2 poprzez zmianę sposobu realizacji zadań Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu. Kierownik GOPS rekomenduje składanie wniosków elektronicznych, za pośrednictwem Poczty Polskiej lub wrzucenie do urny w budynku GOPS.

GOPS informuje, że w tym roku nie będzie możliwości wypełnienia wniosku na miejscu.

"W trosce o Państwa bezpieczeństwo zachęcamy do korzystania ze wzoru wniosków zamieszczonych na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu. Wypełnione i podpisane wnioski w wersji papierowej wraz z kompletem dokumentacji należy wrzucić w zaklejonej kopercie (lub foliowej koszulce na dokumenty) do urny korespondencyjnej umieszczonej w budynku GOPS w Nowym Targu. Starannie wypełniony wniosek, jego kompletność i złożenie wszystkich niezbędnych podpisów przez wnioskodawcę będzie miało wpływ na termin jego rozpatrzenia. Natomiast ewentualne braki we wniosku czy dokumentacji będą wpływały na wydłużenie czasu rozpatrzenia wniosku" - poinformowano w komunikacie.

W razie uzasadnionej potrzeby klienci będą przyjmowani pojedynczo, bez osób towarzyszących (w szczególności dzieci).
Ze względu na stan epidemii, koniecznym jest zastosowanie się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie COVID-19, zatem przed wejściem do budynku GOPS bezwzględnie należy zdezynfekować ręce, zakryć usta i nos oraz zachować odpowiedni dystans od drugiej osoby. Klienci bez maseczek nie będą obsługiwani. W razie konieczności uzupełnienia dokumentów, należy mieć swój długopis.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij