Sobota, 06 marzec 2021, Imieniny: Jordana, Róży, Kolety
Rabka Zdrój i okolice
Snow
-3°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 74
Snow
-6°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 74
Snow
-3°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 74
Clear
-2°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 83
Snow
-4°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 74
Snow
-4°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
23.08.2020, 17:40 | czytano: 1770

Góralskie Gotowanie

Góralskie Gotowanie - to blog kulinarny poświęcony kuchni regionalnej. Projekt, którego celem jest promocja tradycyjnej, zdrowej kuchni regionu realizowany jest przy współpracy Centrum Kultury Gminy Czorsztyn oraz blogerki Dominiki Zborowskiej.

Pomysł na prowadzenie bloga kuchni regionalnej powstał w trosce o zachowanie przepisów kulinarnych przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie. Jak relacjonuje Artur Majerczak Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn „Potrawy i dania kuchni regionalnej oparte są zazwyczaj na prostych, a jednocześnie na zdrowych i wartościowych składnikach. Poprzez blog kuchni regionalnej pragniemy dotrzeć do wszystkich miłośników gotowania oraz zachęcić ich zarówno do korzystania z publikowanych przepisów kuchni tradycyjnej, jak również dzielenia się efektem ich wykonania. Zapraszamy do przesyłania zdjęć, czy własnych sposobów na wykonanie tradycyjnych góralskich potraw”

Na bloga zaprasza również jego autorka, mieszkanka Mizernej – Dominika Zborowska, która zamieściła w dniu dzisiejszym pierwszy post w ramach cyklu Góralskie Gotowanie: „Serdecznie zapraszam na pierwszy wpis z serii "Góralskie Gotowanie". Będę miała przyjemność zaprezentować Wam regionalne przepisy z terenu Gminy Czorsztyn. Bardzo smaczne i syte potrawy które zachwycą nawet najbardziej wymagających smakoszy”. Jako pierwszy na blog trafił tradycyjny kapuśnik.

Te, z prezentowanych na łamach blogu przepisów, które cieszyć się będą największą popularnością znajdą się również na stronach książki kucharskiej potraw tradycyjnych serwowanych w Gminie Czorsztyn. Wydanie książki Centrum Kultury Gminy Czorsztyn planuje jeszcze w tym roku.

Przepisy z cyklu Góralskie Gotowanie znajdziecie pod adresem: https://bettefashion.blogspot.com/2020/06/1-goralskie-gotowanie-przepis-na.html,jak również na łamach FB Centrum Kultury Gminy Czorsztyn oraz FB Gminy Czorsztyn.

opr. Aneta Markus
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij