Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Zakopane i okolice
Fog
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-1°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Fog
-7°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.11.2020, 18:42 | czytano: 2212

Tlen dla szpitala

Fot. PSzS

W ostatnim okresie wykorzystanie tlenu do leczenia pacjentów w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu drastycznie wzrosło.

Przed pandemią jego zużycie wynosiło około 426 m3 na dobę, w obecnej sytuacji dobowe zużycie tlenu wynosi około 1 600 m3. "Pracownicy firmy Messer Polska dokonali wymiany zbiornika na nowszy typ, który zmagazynuje ponad 15 tys. m3 ciekłego tlenu. Obecna butla miała pojemność niespełna 8 tys. m3. Wymiana pozwoli na logistyczne zaplanowanie dostaw oraz zapewni odpowiednią rezerwę produktu leczniczego" - podkreślają przedstawiciele placówki.

oprac. r/ PSzS w Nowym Targu
najnowsze informacje
komentarze
haha15:27, 22 listopada 2020
Lekarzynka... ty się ulatniałaś chyba haha.. jak nie masz pojęcia co się tam"ulatniało" to nie zabieraj głosu ok? A teraz ładnie doczytaj ci jest jeszcze potrzebne do produkcji i schłodzenia ciekłego tlenu i dlaczego był taki efekt.... A potem się zastanów jakie właściwości ma czysty tlen i co by się stało jeśli ktoś koło ulatniającego się tlenu odpaliłby np samochód... albo papierosa.
Lekarzynka19:11, 21 listopada 2020
Szkoda tylko, że ten tlen 24/7 ulatniaj się i przez długi długi czas nic z tym nie robili
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij