Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 35
Clear
-1°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 35
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 35
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 56
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 47
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 35
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.01.2021, 09:59 | czytano: 1106

Szkolenia dla przyszłych "Terytorialsów"

Fot. Materiały prasowe

11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej planuje przeprowadzić w tym roku sześć szkoleń podstawowych (szesnastodniowych) dla osób, które nie miały wcześniej styczności z wojskiem oraz sześć szkoleń wyrównawczych (ośmiodniowych) dla osób, które już składały przysięgę wojskową.

Najbliższa „szesnastka” oraz „ósemka” rozpoczną się 13 marca. Kolejne odbędą się w maju, dwa razy w sierpniu, październiku oraz w listopadzie. Każde szkolenie podstawowe zostanie zakończone uroczystą przysięgą na terenie jednostki wojskowej. Ponadto w 2021 r. odbędzie się dziewiętnaście szkoleń rotacyjnych – etap indywidualny, osiemnaście szkoleń rotacyjnych – specjalistyczny oraz jedno szkolenie rotacyjne – etap zgrywający. Końcem czerwca
i sierpnia oraz w połowie listopada rozpoczną się dwutygodniowe szkolenia zintegrowane.

Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.

Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

Źródło: MBOT, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
ocena z Orawy17:47, 20 stycznia 2021
nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie ...
człoowieka PZPR w nowoczesnym wydaniu PiS
Besala11:47, 20 stycznia 2021
Strata publicznych pieniędzy! Żeby zaspokoić chore żądze zakompleksionych dużych chłopców munduruje się ich, szkoli i uzbraja. Tak zmarnowane pieniądze w żaden sposób nie przełożą się na poprawę społecznego bezpieczeństwa. Nie widać tych "bohaterów" pomagających w walce z epidemią, nie widać ich tam, gdzie mogliby być ewentualnie przydatni. Wielu podejrzewa, że mogą się oni okazać przydatni w walce z polityczną opozycją. W PRL-u było ZOMO. Od zomowców też nie wymagano wyrafinowanego wykształcenia.
Saszka10:43, 20 stycznia 2021
"Posiada co najmniej wykształcenie podstawowe."

A to tam ktoś ma wyższe?
To nie jest tak, że głównym kryterium jest właśnie wykształcenie podstawowe i nie wyższe?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij