Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 72
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
26.01.2021, 20:04 | czytano: 1822

W weekend pod Tatrami doszło do ponad stu interwencji

Minął kolejny, pracowity weekend tatrzańskich policjantów, którzy przeprowadzili 144 interwencje, z czego kilkanaście wobec nietrzeźwych osób i kilku w sprawie zakłócenia ciszy nocnej. Doszło do pięciu kolizji. Policjanci zatrzymali dwie poszukiwane osoby oraz pomogli w odnalezieniu 90-latka.

W miniony weekend wielu turystów przyjechało pod Tatry. Parkingi zapełniły się, a wielu turystów pojawiło się na Krupówkach. W efekcie generowało to wiele interwencji i zdarzeń, którym musieli sprostać tatrzańscy policjanci.

- W miniony weekend odnotowaliśmy aż 144 interwencje - mówi asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. - Wiele z nich dotyczyło nietrzeźwych osób i zakłócenia ciszy nocnej. 14 zgłoszeń związanych było z otwarciem obiektów noclegowych. W kilku przypadkach uznano za zasadne zainicjowanie postępowania wyjaśniającego w związku podejrzeniem naruszenia obostrzeń sanitarnych w tym zakresie tj. złamaniem zakazu działalności tego typu obiektów. Znów dali znać o sobie oszuści, którzy telefonowali do seniorów podając się za bliskich i prosząc co przekazanie gotówki. Tatrzańscy seniorzy jednak nie dali się oszukać. Drogówka odnotowała pięć niegroźnych kolizji. Ukarano kierowcę, który wjechał pomimo zakazu na ul. Za Strugiem w Zakopanem zbyt ciężkim samochodem oraz zatrzymano prawo jazdy kierowcy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

Podczas działań, przy okazji kontroli sanitarnych obostrzeń i legitymowań zatrzymano dwie poszukiwane osoby oraz odnaleziono zagubionego w rejonie ul. Strążyskiej 90-letniego seniora, którego poszukiwała rodzina. Sobota i niedziela to też kontrole prowadzone przez inspektorów sanepidu w asyście policjantów. Kontroli poddano obiekty gastronomiczne, które otworzyły się wbrew obowiązującym przepisom epidemiologicznym. Podczas kontroli tych obiektów wylegitymowano około 150 klientów. Przypominamy, że obowiązuje zakaz spotkań i imprez. W tym zakresie możliwe jest stosowanie sankcji wobec klientów restauracji (dozwolone są jedynie spotkania w miejscu zamieszkania w liczbie do 5 osób oraz spotkania służbowe). Uznano już, że wnioski o ukaranie za wykroczenie skierowane zostaną wobec restauratorów (art. 116 § 1a k.w.). Zabronione jest bowiem serwowanie dań na miejscu, dozwolona jest jedynie sprzedaż na wynos.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij