Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
17.05.2023, 14:17 | czytano: 1469

W ostatni weekend sporą ekipą - w 11 koni - zawodnicy KJ Czarny Dunajec wybrali się do Stada Ogierów w Bogusławicach, koło Łodzi, aby powalczyć o kolejne wyniki w zawodach krajowych WKKW. Wszyscy spisali się zadowalająco.

zdj. G. Popiołek
Oto najlepsze wyniki:

1 miejsce w CNC80 dla najmłodszej zawodniczki - Madzi Zaręby, która zwyciężyła prowadząc od próby ujeżdżenia na koniu Dappaled Grass. Na swoim drugim koniu - King w CNC90 Madzia zajęła 15 miejsce

2 miejsce w konkursie 90 również dla zawodniczki w kategorii młodzik - Justyna Popiołek, która startowała na Jany, również dowożąc do mety wynik z ujeżdżenia

3 miejsce w konkursie CNC1* zajęła Ola Krok i Donna Esgaroth HW co dało im również kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni

4 miejsce Wojtek Wróbel i Biarritz AA W CNC 90. Dobry czworobok i bezbłędnie na krosie i parkurze

6 miejsce Przemek Sobczyk i D’Ocynk w klasie L. Również dobrze zaprezentowali się na czworoboku i dowieźli wynik do końca

19 miejsce w 90 dla Igi Ślusarskiej i Małego Gina, dla których był to pierwszy wspólny start, mimo, ze trochę na czworoboku namącił wiatr, który płoszyli konie, to później na krosie i parkurze para poszła jak burza

Hania Gąsienica-Wawrytko i Maxi Mara zadebiutowały w WKKW. Niestety stres i lekkie niedogranie nie pozwoliły im ukończyć zawodów, ale pierwszy kros przejechany

Martynka Garbacz i H’Baccard również udany debiut w WKKW, niestety koń został wycofany po krosie ze względu na gorsze samopoczucie

Marysia Steskal i Bouwershof Rifalco mieli szanse na dobry wynik, ale niestety niegroźny upadek pozbawił tą parę możliwości walki o zwycięstwo

źródło: Klub Jeździecki Czarny Dunajec, s/ zdj. G. Popiołek