Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (zdjęcia) - podhale24.pl
08.08.2023, 23:22 | czytano: 1522

Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (zdjęcia)

To był emocjonujący weekend w Strzegomiu dla wielu jeźdźców z Polski! Te zawody były finałem Pucharu Polski w WKKW, na które wybrali się zawodnicy z Podhala - z Klubu Jeździeckiego Czarny Dunajec.

zdj. Pompo Mompo Horse Photography
W kategorii młodzik 12 letnia Madzia Zaręba zwyciężyła w finale Pucharu Polski. Madzia była bezkonkurencyjna, finałowy konkurs wygrała pewnie na swoich dwóch koniach - King i Dappled Grass. 3. miejsce w konkursie finałowym zajęła Justynka Popiołek i zasłużona klacz Jany. Dziewczyny w całym Pucharze zajęły 8. miejsce.

Na miejscu 6. zakończyła zawody Iga Ślusarska i Mały Gin. Bardzo ładne ujeżdżenie i czysty kros. W całym Pucharze Iga zajęła wysokie 7. miejsce.

W klasyfikacji pucharowej kategorii open startowało dwóch zawodników z KJ Czarny Dunajec. Przemek Sobczyk, który bezbłędnie pokonał parkur i kros, zajął 5 miejsce konkursie, w Pucharze ukończył rywalizację na 15 miejscu (na 70 osób)
Wojtek Wróbel i młodziutki Biarritz AA z jednym błędem na krosie, kończą rywalizację w pucharze Polski na 31 miejscu

W kategorii juniorów 25 miejsce należy do Oli Krok.

Również Puchar Polski wyłania najlepsze młode konie, a do nich należą - w kategorii 5 latków Mały Gin, którego dosiada Iga Ślusarska zajął 4 miejsce, Biarritz AA pod Wojtkiem Wróblem miejsce 6

A w 6 latkach - Donna Esgaroth HW miejsce 13, wyhodowana w Czarnym Dunajcu przez zawodniczkę i trenerkę Wioletę Hajnos, a dosiada jej Aleksandra Krok.

W krajowym konkursie klasy L startowała również Wiola Hajnos na klaczy Donna Quenya HW, bardzo dobre ujezdzenie, parkur z jednym błędem i kros pokonany na czysto i w czasie dał tej parze 9 miejsce w konkursie

Puchar Polski składał się z 13 eliminacji. Zawodnicy KJ Czarny Dunajec od początku zajmowali czołowe lokaty w rankingu. Ciezka praca, zaangażowanie całej rodziny jest bardzo ważne w tym sporcie jeździeckim. Jest to niezwykle trudny sport, ponieważ praca ze zwierzęciem jest nieprzewidywalna oraz bardzo obowiązkowa.

Teraz chwila oddechu dla koni i zaraz kolejne wyzwania i jeszcze dwie bardzo ważne imprezy w tym roku - Mistrzostwa Małopolski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików

źródło: Klub Jeździecki Czarny Dunajec, s/ zdj. Pompo Mompo Horse Photography oraz uczestników zawodów