Środa, 13 grudzień 2017, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Nowy Targ i okolice
śnieg
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 85%
śnieg
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 93%
śnieg
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 73%
śnieg
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
śnieg
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
śnieg
Wiatr: 10.5 km/h Wilgotność: 88%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Brak pomiaru
24.08.2007, 15:24 | czytano: 827

Kompleksowa modernizacja drogi Rabka-Chyżne

PODHALE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie podpisała umowę na modernizację prawie 35-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 7 Rabka – Chyżne. Prace będą trwać 2 lata i w sierpniu 2009 roku kierowcy dojadą do granicy ze Słowacją całkowicie zmodernizowaną drogą. Jednym z wykonawców inwestycji jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Nowego Targu.


Zakres robót obejmuje przede wszystkim: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni drogi; przebudowę chodników i zatok autobusowych; oczyszczenie, remont, wymiana istniejących przepustów; wykonanie brakujących elementów odwodnienie; zabezpieczenie obrywu skarp (stabilizacja osuwiska); przebudowę mostów; remont wiaduktu i wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowania pionowego i poziomego.

Jak informuje Magdalena Chacaga z GDDKiA w Krakowie, nawierzchnia drogi zostanie wzmocniona do 11,5 tony na oś poprzez wykonanie nowych warstw bitumicznych, by bez szkody dla niej mogła przenosić ruch ciężki. Zakres prac obejmuje też rozbiórkę istniejących i wykonanie nowych poboczy utwardzonych o nośności 11,5 tony na oś.

W zakres robót mostowych wchodzą:

1. Przebudowa wiaduktu drogowego nad torami PKP w miejscowości Skawa
2. Przebudowa mostu na potoku Kosiczne II (Brzeg) w miejscowości Spytkowice
3. Przebudowa mostu na potoku Sarniówka w miejscowości Spytkowice
4. Przebudowa mostu na potoku Bembeńskim w miejscowości Podwilk
5. Przebudowa mostu na potoku Pietrzakowskim w miejscowości Podwilk
6. Przebudowa mostu na potoku Czarna Orawa w miejscowości Podwilk
7. Przebudowa mostu drogowego na potoku Wisielec w miejscowości Jabłonka
8. Przebudowa mostu na potoku Piekielnik w miejscowości Jabłonka
9. Przebudowa mostu na potoku Chyżnik w miejscowości Chyżne

Roboty mostowe obejmują też prace przy 51 przepustach, w tym: przebudowę (7 sztuk), budowę (1), likwidację (1) lub remont (42) przepustów. Wzdłuż drogi stanie ponad 12,0 km barier.

Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum portugalsko – polskie utworzone przez firmy: Mota-Engil SA, Podhalańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA z Nowego Targu oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych SA z Nowego Sącza.

Źródło: GDDKiA w Krakowie

ryb/

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij