Pierwsze "Ludźmierskie spotkanie ze słowem" - podhale24.pl
Niedziela, 28 kwietnia
Imieniny: Pawła, Walerii, Ludwika
Jabłonka
Clear
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 91 %
Clear
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 91 %
Clear
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
01.03.2024, 12:06 | czytano: 698

Pierwsze "Ludźmierskie spotkanie ze słowem"

LUDŹMIERZ. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wraz ze Związkiem Podhalan w Polsce im. Jana Pawła II oddział w Ludźmierzu zapraszają na wydarzenie pt. „Czytanie Tetmajera”. Spotkanie odbędzie się już 4 marca o godzinie 18:00 w Instytucie Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu.

Spotkanie poświęcone pamięci wybitnego polskiego poety Kazimierza Przerwy-Tetmajera odbędzie się w dniu Jego imienin. W programie - teksty ze zbioru "Pamiątka Jubileuszowa". Wydarzenie poprowadzi profesor Anna Mlekodaj.

"Ludźmierskie spotkania ze słowem" to cykl spotkań mających na celu przypomnienie tekstów artystów i publicystów, którzy mieli znaczący wkład w rozwój kultury regionalnej. Spotkania planowane są co miesiąc, a tematyka ich będzie różnorodna, od tekstów Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Władysława Orkana, patronów Domu Podhalańskiego, w którym znajduje się Instytut, aż po współczesnych poetów i myślicieli.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu razem ze Związkiem Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II Oddział w Ludźmierzu pragnie poprzez organizację cyklu - zachęcić zarówno dorosłych, jak i młodzież do obcowania z żywym słowem jako nośnikiem tradycji, piękna i mądrości.

Pomysłodawczynią i inicjatorką cyklu, a zarazem osobą prowadzącą jest prof. Anna Mlekodaj , która naukowo zajmuje się literaturą gwarową regionu Podtatrza w ujęciu kulturowym i językoznawczym. Jest autorką kilku znaczących antologii poezji i prozy podhalańskiej, góralskich czytanek, monografii poświęconej gwarowej poezji Podhala, a także licznych artykułów naukowych, w większości poświęconych kulturze i literaturze Podtatrza w rozmaitych aspektach jej funkcjonowania – od tradycyjnego folkloru po internetową manifestację góralskiej kultury.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas