PM 10: 6 | 12 %
sport
09.03.2015, 20:23

Solidarnie na „czwórkę”

Natasza Korczak i Wiktor Klag (Gorce Nowy Targ) zajęli czwarte miejsca w trzecim wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym skrzatów w tenisie stołowym. Zwyciężyli Julia Ligęza (niestowarzyszony) i Kacper Turecki (Rokicie Szczytniki).

09.03.2015, 20:21

Rozdano trofea Lotos Cup

Jedenasta edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2015 w skokach narciarskich dobiegła końca. Ostatni kat rozegrał się na skoczniach w Szczyrku Skalitem.

09.03.2015, 20:19

Tenis stołowy. Gach tuż za podium

W Zakliczynie rozegrano trzeci wojewódzki turniej klasyfikacyjny kadetów w tenisie stołowym. Wśród 83 uczestników nie zabrakło reprezentantów podhalańskiego ping-ponga. Zwyciężyli Sandra Kozioł (Podwawelski Kraków) i Przemysław Błocho (UKS Olesno).

09.03.2015, 20:18

Bez niespodzianek

Lotos Cup finiszował również w kombinacji norweskiej. W Szczyrku rozegrano zawody, na skoczniach i trasach biegowych.

09.03.2015, 14:41

I Zakopiański Duathlon Zimowy wygrał Andrzej Pradziad

Andrzej Pradziad z Poronina wygrał Duathlon Zimowy organizowany w Zakopanem. To pierwsze tego typu zawody organizowane w Polsce. Uczestnicy muszą przebiec trasę na nartach, po czym ściągają dwie deski i biegną już normalnie.

08.03.2015, 19:33

Z szansami na „dziesiątkę”

Na torze w kanadyjskim Calgary rozpoczęły się wielobojowe MŚ w łyżwiarstwie szybkim. Jest to już trzeci czempionat globu w tym sezonie, po MŚ w sprintach i na dystansach. W zawodach startuje czterech reprezentantów Polski: Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Krzysztof Niedźwiedzki i Luiza Złotkowska.

08.03.2015, 19:32

Siatkarski awans

W Bobowej rozegrano turniej Mini Siatkówki z serii „Kinder + Sport” dla uczniów klas czwartych ze szkół podstawowych. Spory sukces odniosły nowotarżanki, prowadzone przez trenerkę Katarzynę Krasińską.

08.03.2015, 19:30

Wiatr w finale MP!

Juniorzy Wiatru awansowali do finału mistrzostw Polski w unihokeju. W półfinałowym turnieju rozgrywanym w Mrzeżynie zajęli drugie miejsce. Wygrali dwa spotkanie, jedno przegrali jedną bramką.

08.03.2015, 19:29

Sztafety bez medalu

W ostatnim dniu rywalizacji Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Białce Tatrzańskiej były biegi sztafet mieszanych. Dwie pierwsze zmiany odbywały się technika klasyczna, dwie kolejne łyżwą. Podhalańskie sztafety bez medalu.

08.03.2015, 19:28

Spełniło się wielkie marzenie Justyny

Justyna Kowalczyk wygrała legendarny Bieg Wazów. Polka pokonała trasę 90 kilometrów „klasykiem” w czasie 4:41:02. Rywalizowała z innymi gwiazdami biegów narciarskich, z przedstawicielami szwedzkiej rodziny królewskiej oraz tysiącami amatorów.

08.03.2015, 19:27

Stoch przegrał z wirusem

Austriak Stefan Kraft wygrał niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata w fińskim Lahti. Oddał skoki na odległość 127 i 133,5 metra. Piotr Żyła zajął 18 miejsce. Klemens Murańka, Jan Ziobro i osłabiony wirusem Kamil Stoch nie zakwalifikowali się do drugiej serii.

08.03.2015, 19:26

Polacy zawiedli

Włoch Francesco de Fabiani okazał się najszybszy na dystansie 15 kilometrów w fińskim Lahti. Polacy zawiedli. Żadnego z naszych reprezentantów nie oglądaliśmy nawet w czołowej „pięćdziesiątce”.