PM 10: 12 | 24 %
sport
05.12.2014, 22:24

Czterech z awansem

Czterech z pięciu Polaków przebrnęło kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Odpadł tylko Dawid Kubacki. Kwalifikacje wygrał Japończyk Junshiro Kobayashi.

05.12.2014, 22:22

Historyczny triumf

Po zwycięstwie Zbigniewa Bródki w Soczi cóż jeszcze mogło spotkać milszego sympatyków polskich panczenów? A no mogło!

05.12.2014, 22:20

Maciej daleko

Norweg Kjetil Jansrud wygrał w amerykańskim Beaver Creek zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Maciej Bydliński zajął 55 miejsce.

05.12.2014, 20:22

Odpadł w ćwierćfinale

Maciej Staręga zajął szóste miejsce w swoim ćwierćfinale i odpadł z dalszej rywalizacji w sprincie techniką dowolną w norweskim Lillehammer, zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Do zwycięzcy, Norwega Finna Haagena Krogha, stracił 0.95 sek.

05.12.2014, 20:21

Ilość równa się jakość (zdjęcia)

- Tylko należy się cieszyć, że tyle dzieciaków zgłosiło się do turnieju, ponad 60. Nie pamiętam odkąd prowadzę zawody, żeby tak licznie obsadzone były zawody. Musiały być rozgrywane na dwóch salach – mówi Paweł Mroziński, sędzia główny zawodów.

05.12.2014, 20:20

Bezkonkurencyjny „Goszczyński”

Powiatową Licealidę w koszykówce chłopców wygrało I LO Nowy Targ im Seweryna Goszczyńskiego. Podopieczni Wojciecha Tischnera nie mieli sobie równych.

05.12.2014, 20:18

W dwóch różnych butach

Justyna Kowalczyk w sprincie techniką dowolną w kwalifikacjach zajęła odległą 37 pozycję na trasach w Lillehammer. Dopadł ją kolejny pech.

05.12.2014, 19:25

Puchar Zakopanego 2014/2015

Zapraszamy wszystkich narciarzy do udziału w otwartych zawadach o Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim. Zawody obędą się w tym roku na czterech stacjach narciarskich w Zakopanem: Polana Szymoszkowa, Harenda, Polana Gubałówki oraz Kasprowy Wierch.

04.12.2014, 20:35

Według scenariusza

Powiatowa Licealiada w koszykówce dziewcząt przebiegała według ustalonego scenariusza. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu.

04.12.2014, 20:34

Bez błysku

Trzykrotna mistrzyni olimpijska z Soczi Białorusinka Daria Domraczewa wygrała w szwedzkim Oestersund pierwszy w tym sezonie biathlonowego Pucharu Świata bieg na 15 km. Wyprzedziła Finkę Kaisę Makarainen o 27.9 sek. oraz Ukrainkę Walję Semerenko (38.1 sek.). Polki bez błysku.

04.12.2014, 20:33

Wróci, gdy będzie w pełni zdrów

– Kamil to bardzo ambitny zawodnik, a do tego ma świadomość wysokiej dyspozycji i przerwa w treningach i zawodach wydaje mu się wiecznością – twierdzi trener Łukasz Kruczek.

04.12.2014, 20:32

Szachowa geografia

Trzynastu zawodników z kategorią szachową przystąpiło do rywalizacji o szachowe mistrzostwo Gimnazjady powiatu nowotarskiego. To zapowiadało wysoki poziom i taki też był.