PM 10: 21 | 42 %
PM 10: 19 | 38 %
13.03.2011, 16:42 | czytano: 937

Unihokej. Podhale odpadło za walki o złoto (zdjęcia z meczu)

Dziewczęta z Podhala celowały w tym sezonie w złoto, lecz nie przeszły fazy półfinałowej, która zakończyła się zasłużonym zwycięstwem siedlczanek. Zespołem na przestrzeni obu meczów zdecydowanie szybszym i bardziej poukładanym a także, który popełnił najmniej błędów. Mecz zakończył się niemiłym incydentem z udziałem dwójki arbitrów, którzy wyprosili dziennikarzy z zajmowanych miejsc i osoby wpisane do protokołu, jako towarzyszące.

Do zespołu MMKS po długiej przerwie wróciła Agata Sarna Pohrebny która po raz ostatni zagrała w barwach Podhala w finale zeszłego roku kiedy to doznała kontuzji.

Mecz mógł się zacząć znakomicie gdyby w pierwszej minucie Siuta strzeliła do siatki a nie wprost w Kędziorę. Jednak w 9 minucie padł pierwszy gol dla nowotarżanek, Ewelina Bryniarska spod bandy podała do Białoń a ta z bliska trafiła między słupki. W 10 minucie jęk zawodu przeszył trybuny gdyż kapitalnie zagrała Piekarczyk do Krzystyniak. Ta jednak uderzyła mocno nie celnie. Dwie minuty później strzał Pawlik z najbliższej odległości wybroniła Guzik. W odpowiedzi Piekarczyk mocno pociągnęła z dystansu, lecz Kędziora popisała się efektowną paradą. Chwilę później w odstępie 9 sekund nowotarżanki strzeliły dwa gole i prowadziły 3:0. W 14 minucie mogło być, 4:0 ale Ewelina Bryniarska w sytuacji sam na sam spudłowała. Minutę później Kidoń mocno nastrzeliła piłeczką Grzelec, która z grymasem bólu musiała zmienić się. Na minutę przed końcem I tercji Absolwent zdobył swego pierwszego gola. Rzepa dokładnie na drugi słupek nagrała do Kidoń a ta dołożyła tylko kija.

W drugiej tercji przez pierwsze 3 minuty Podhalanki starały się wysokim pressingiem atakować, ale ta gra szybko się skończyła gdyż przyjezdne złapały odpowiedni rytm gry, którego nie oddały do końca tercji. Wobec dobrze grających zawodniczek z Siedlec, które dokładnymi podaniami oraz szeroką grą na całym parkiecie uniemożliwiały nowotarżankom przejęcie piłki i zawiązanie jakiejś składnej akcji. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Rywalkom pomogła też bramkarka MMKS, która nie pewnie broniła a jej kiksy powodowały, że przyjezdne wpierw dogoniły MMKS a później odskoczyły na dwa gole. Sztab szkoleniowy Podhala dopiero od III tercji wpuścił miedzy słupki Izę Mrugała. Manewr ten szkoleniowcy powinni wykonać dużo wcześniej. Kibice nowotarscy liczyli, że srebrne medalistki z poprzedniego sezonu w III tercji odrobią straty i doprowadzą do trzeciego meczu. Rzeczywistość okazała się brutalna.

W III tercji na parkiecie prócz wspomnianej Mrugały pojawiła się też na pozycji obrońcy Paulina Dębska. I miała prawdziwe wejście Smoka. Ta zawodniczka w 43 minucie długim podaniem przez pół boiska uruchomiła Magdę Krzystyniak która blisko słupka wpakowała piłkę do siatki. Im jednak było bliżej końca meczu tym góralkom coraz bardziej trzęsły się ręce i piłeczka nie chciała słuchać a co za tym idzie nie potrafiły zawiązać składnej akcji, która by doprowadziła do remisu. Siedlczanki również mogły zdobyć więcej goli, ale raziły nieskutecznością pod bramką Podhala. Ostatnie 63 sekundy MMKS grał bez bramkarki i wówczas Krzystyniak miała 100 % sytuację, lecz Kędziora, która rozegrała dobre zawody w bramce nie dała się pokonać i sensacja stała się faktem.

W finale Siedlec zagra z Energą Gdańsk, który pokonał 9:3 Dzikie Gęsi Zielonkę. Nowotarżanki o brąz walczyć będą z Zielonką. Finały i mały finał początkiem kwietnia.

W 53 minucie arbitrzy spotkania Artur Pyjos, Bartosz Zając (z wyraźnym zaznaczeniem Zająca) popisali się niechlubną decyzją wyrzucając ze stanowisk prasowych dziennikarzy oraz zawodniczkę MMKS (z powodu kontuzji nie mogła grać), która była wpisana do protokołu, jako osoba towarzysząca. Taryfę ulgową zastosowali jedynie wobec portalu unihokejowego. To nie pierwsza kontrowersyjna decyzja sędziego Zająca, który w Nowym Targu nie ma zbyt dobrej opinii.

MMKS PODHALE NOWY TARG – UKS ABSOLWENT SIEDLEC 4:5 (3:1 ; 0:4 ; 1:0)

35:57 3:5 bramka samobójcza
W bramce Podhala zmiana - K.Guzik zastąpiła I.Mrugała.
42:32 4:5 Krzystyniak Magdalena - Dębska Paulina
58:57 czas dla Podhala

MMKS Podhale: Katarzyna Guzik (od 40:00 Izabela Mrugała) – Sabina Lech, Aneta Grynia, Magdalena Krzystyniak, Karolina Piekarczyk , Magdalena Siuta – Ewa Grzelec – w III tercji na zmianę z Pauliną Dębską, Kinga Bugajska, Ewelina Bryniarska , Wioletta Białoń , Katarzyna Fuła, Aleksandra Skiba , Agata Sarna – Pohrebny , Magdalena Sopiarz oraz Agnieszka Timek ; Trenerzy: Arkadiusz Pysz i Jacek Michalski.

UKS Absolwent Siedlec: Agnieszka Kędziora – Natalia Orkisz, Martyna Rzepa, Agnieszka Kozanecka, Karolina Dutkiewicz, Klaudia Koszela, Elżbieta Kidoń, Patrycja Kaczmarek, Magdalena Pawlik, Anna Piwecka, Paulina, Kidoń, Joanna Pietrzyńska ; Trener: Magdalena Pawlik, Marta Stachowiak