PM 10: 19 | 38 %
PM 10: 11 | 22 %
27.01.2012, 00:39 | czytano: 1334

KHL. CSKA Moskwa pokonana, 2 gole Netika (zdjęcia)

POPRAD. HC LEV Poprad wygrał drugi mecz z rzędu na własnym lodowisku. Pierwsze minuty nie zapowiadały, że będzie tak dobrze, Lwy jeździły za krążkiem i nie mogły wypracować sobie żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Skutkiem tego były faule i gol stracony w 11. minucie w osłabieniu.

zdj. Michał Adamowski
Jakby tego było mało, kilka minut później na ławkę kar powędrowało dwóch zawodników z Popradu i gospodarze musieli się bronić we trzech przez prawie dwie minuty. Nie stracili gola i do szatni zjechali przy stanie 0:1.

W drugiej tercji coś tąpnęło i na lód wszedł odświeżony zespół. HC LEV oblegał niemalże cały czas bramkę Stana, ale ciągle brakowało strzału, który dałby remis. Sztuka ta udała się w 28. minucie Netikowi, a trzy minuty później Sigaletowi i już było 2:1. Lwy nie poprzestały na tych dwóch bramkach i dalej grały swoje, próbując strzelać tak, by podnieść wynik. I znowu trzy minuty później dogodną sytuację miał Bartecko, ale został faulowany i mógł się odegrać wykonując rzut karny, ale i tym razem bramkarz CSKA był nie do pokonania.

Ostatnie 20 minut gry, to wzajemne ataki na bramki, Poprad chciał za wszelką cenę strzelić trzeciego gola, a CSKA doprowadzić do wyrównania. Goście zdobyli gola dającego remis w 54. minucie i wtedy zrobiło się nerwowo.

Ciągle są nadzieje na Play-Off ale dalej trzeba odrobić 15 punktów. Zawodnicy HC LEV doskonale o tym wiedzą i zmotywowani szansą na zwycięstwo w 57 minucie pokonali Stanę. Decydującego gola zdobył ponownie Netik,
który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Do końca sezonu pozostało 9 spotkań – 27 punktów do zdobycia, do CSKA brakuje 12 punktów, aby grać w Play-Off. Choć szanse są małe, ciągle są i kibice w to wierzą. Kolejny bardzo ważny i trudny mecz już w sobotę z Dynamo Mińsk.

HC LEV Poprad - HC CSKA Moskva 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)