PM 10: 5 | 10 %
PM 10: 7 | 14 %
16.12.2014, 17:47 | czytano: 1514

Łyżwiarstwo. Nakręceni przez seniorów

Nasza łyżwiarska młodzież idzie w ślady naszych seniorów, którzy w każdym starcie Pucharu Świata staja na podium. Młodzież startowała w juniorskiej odmianie Pucharu Świata w Mińsku. Z Białorusi napłynęły krzepiące wieści.

Aleksandra Kapruziak zajęła drugie miejsce w biegu na 1000 m w czasie 1:21.05. Angelika Wójcik była czternasta 1:23.47, a Kaja  Ziomek dwudziesta 1:24.08. Na tym dystansie Mateusz Owczarek uzyskał czas 1:16,44.
W biegu na 3000 m kobiet czwarte miejsce zajęła Aleksandra Kapruziak 4:23.91. Na tym samym dystansie Karolina Bosiek była piąta, ustanawiając rekord Polski młodziczek wynikiem 4:29.02. Karolina Gąsecka uplasowała się siódmej pozycji 4:29.60.

Na tym samym dystansie juniorów dwunaste miejsce zajął Mateusz Owczarek, trzynaste Marcin Bachanek, a dwudzieste Dawid Burzykowski.

Na 500 m Aleksandra Kapruziak pobiła rekord życiowy wynikiem 40.57 s, a Karolina Gąsecka czasem 41.62 ustanowiła rekord Polski młodziczek. Również Karolina Bosiek pobiła rekord życiowy 41.88 sekund. W biegu na 1500 m Aleksandra Kapruziak zajęła czwarte miejsce 2:05.55, natomiast Karolina Gąsecka była jedenasta, ustanawiając rekord Polski młodziczek 2:07,29. Karolina Bosiek była piętnasta 2:08.41, a Angelika Wójcik zajęła siedemnaste miejsce 2.09,01.

W biegu drużynowym Polska zajęła trzecie miejsce, tracąc zaledwie 0.2 s do drugiej lokaty.
- Wyniki naszych seniorów są kołem napędowym dla młodzieży. Paliwem, które pozytywnie ich nakręca. Młodzież widzi, że można wygrywać z najlepszymi, ma z kogo brać przykład - powiedział trener Witold Mazur.