PM 10: 10 | 20 %
PM 10: 6 | 12 %
18.10.2015, 21:54 | czytano: 554

Unihokej. Na huśtawce

Dla nowotarskich drużyn kobiecych występujących w ekstraklasie unihokeja była to wyjazdowa sesja. Nasze drużyny znalazły się na huśtawce. W sobotę wygrały, w niedzielę musiały uznać wyższość gospodyń.

Do pojedynku na szczycie doszło w Gdańsku. Lider podejmował mistrza kraju – MMKS Podhale Nowy Targ. Spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze były zacięte i dostarczały widzom niezapomnianych wrażeń i emocji. Tym razem było podobnie. Losy ważyły się do ostatnich sekund.

W sobotę mistrzynie kraju źle zaczęły, bo już w 63 sekundzie sprokurowały karnego (S. Lech). Nie wykorzystała go Jurkowska. Chwilę później kolejny raz gdańszczanki wykonywały karnego i tym razem Stenka się nie pomyliła. Nie zdeprymowało to góralki, które grając konsekwentnie na pierwszą przerwę schodziły z jednobramkową przewagą. W 10 minucie wyrównała Fuła, 4 minuty później miejscową bramkarkę do kapitulacji zmusiła Krzystyniak.

Na początku drugiej tercji gospodynie doprowadziły do wyrównania, ale 29 sekund skuteczną akcją odpowiedziały góralki (Fuła). Mecz cały czas na styku. Dopiero w końcówce góralki odjechały.

- Przełamaliśmy złą passę gier w Gdańsku – mówi trener MMKS, Jacek Michalski. - To pierwsze nasze zwycięstwo w ostatnich latach. Mecz walki o każdy centymetr boiska.

Nazajutrz gdańszczanki wzięły rewanż. Bardzo dobrze weszły w mecz. Po kwadransie prowadziły już 3:0. Podhale goniło, złapało kontakt (30 min.), ale unihokeistki znad morza odpowiedziały trzema golami. W trzeciej tercji trwała pogoń nowotarżanek za uciekającymi punktami. Doszły rywalki na 6:5 i wydawało się, że mają je w garści. Niestety błąd spowodował, że 29 sekund później gospodynie zdobyły siódmego gola. Co prawda Siuta jeszcze raz odpowiedziała, ale zabrakło czasu, by dopaść rywalki.

Drugi nowotarski team – Worwa Szarotka – wybrał się pod Wawel po pierwsze punkty w sezonie. Pojechały do Krakowa niezwykle zmotywowane i udało się wygrać jeden mecz. Nazajutrz bardziej doświadczone krakowianki wzięły srogi rewanż. W trzeciej tercji wykonały wyrok na góralkach.

Energa Osowa Gdańsk – MMKS Podhale Nowy Targ 4:7 (1:2, 1:1, 2:4) i 7:6 (3:0, 3:2, 1:4)
Multi 75 Killers Kraków – Worwa Szarotka Nowy Targ 3:4 (0:1, 1:1, 2:2) i 8:2 (1:0, 2:2, 5:0)