PM 10: 14 | 28 %
PM 10: 12 | 24 %
09.03.2016, 18:00 | czytano: 1698

Narty: Tym razem lepsza Warszawa

Mimo tegorocznej kapryśnej zimy alpejska liga dzieci bez przeszkód rozgrywa swoje zawody. Ostatnie piąte z kolei odbyły się w Stacji Narciarskiej Suche.

W tegorocznej Lidze podobnie zresztą jak i w wielu poprzednich rywalizacja o miejsca na podium toczyła się pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami z klubów zakopiańskich i warszawskich. Tym razem nieco lepsi byli alpejczycy z Warszawy. Wygrali cztery z sześciu kategorii wiekowych. W ilości miejsc na podium był idealny remis 9:9.

W najmłodszym roczniku dziewcząt drugi raz z rzędu triumfowała Eliza Bączkowska z WKN Warszawa, kolejne miejsca na podium zajęły narciarki z Frajdy Zakopane: Zofia Nawalaniec i Weronika Wądrzyk. Liderce tej kategorii Magdalenie Bieli z Tatra Ski Academy Zakopane wprawdzie na piątych zawodach się nie powiodło bo slalomu giganta nie ukończyła ale w poprzednich trzykrotnie wygrała i raz była druga zatem może czuć się już zwyciężczynią klasyfikacji generalnej bo z pięciu zawodów do klasyfikacji końcowej zaliczane będą najlepsze wyniki z czterech zawodów.

Absolutną dominatorką w roczniku 2006-07 była Nikola Komorowska zawodniczka WKN ale uczennica SP 3 Zakopane. Komorowska wygrała wszystkie zawody w tegorocznej lidze i oczywiście wygrała swoją kategorię.

Bardzo ciekawa walka o końcowe zwycięstwo toczyła się w roczniku 2004-05 dziewcząt. Do zwycięstwa pretendują trzy narciarki: Ewa Zwijacz zwyciężczyni piątych zawodów, Karolina Krasnodębska druga na ostatnich zawodach i Magdalena Bańdo z Tatra Ski Academy, która w Suchem była piata.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej XXXIX edycji SLSZ chłopców może czuć się Jura Staszek z Frajdy, który wygrał cztery z pięciu zawodów i raz był drugi. Także ostatni salom gigant zakończył się zwycięstwem zawodnika Frajdy Zakopane.

W roczniku 2006-07 ostatnie zawody wygrał Kazimierz Ziółkowski z WKN a drugie miejsce zajął lider po czterech zawodach Antoni Cukier i to właśnie on prawdopodobnie zostanie zwycięzcą tej kategorii wiekowej w tegorocznej lidze.

Nie ma natomiast wątpliwości kto wygra ligę w roczniku 2004-05. Jest nim Maciej Ożga-Grzegorzewski z WKN zwycięzca ostatnich zawodów. Alpejczyk z Warszawy wygrał cztery z pięciu zawodów a tylko w jednych niezbyt mu się powiodło bo był piaty. To jednak zupełnie nie ma wpływu na jego pozycję w klasyfikacji generalnej.