PM 10: 9 | 18 %
PM 10: 8 | 16 %
28.10.2016, 15:00 | czytano: 592

Sporty szkolne: Orawiacy najszybsi po raz trzeci z rzędu

Październik dla uczniów naszej szkoły obfitował w dużą ilość zawodów lekkoatletycznych. Małopolska Licealiada Młodzieży szkolna korespondencyjna liga LA - I rzut odbył się 18.10.2016, na stadionie krakowskiego AWF-u.

Nasze reprezentacje po pierwszym rzucie zajęły tam wysokie III m(chłopcy) i V m(dziewczyny) drużynowo. Indywidualnie bardzo wysokie wyniki chłopcy uzyskali w następujących konkurencjach w skoku w dal,( Im Nikodem Janiga i Szymon Kowalik III m),w biegu na 100 m (III m Sławomir Joniak), sztafecie 4 x 100 m (III m). Mamy nadzieję ze na wiosnę po drugim rzucie będziemy równie zadowoleni z postawy naszych Orawskich lekkoatletów.

Kolejne zawody lekkoatletyczne odbyły się 24.10.2016 w Rabce-Zdroju, były to Indywidulne Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego, a zarazem eliminacje do zawodów wojewódzkich w Krakowie. Awans do zawodów wojewódzkich uzyskały tylko pierwsze trzy miejsca. Uczniowie naszej szkoły z roczników 1999-2000, zdobyli trzy złote medale: Sławomir Joniak - 100m, Łukasz Męderak -200m, Piotr Zaitz- pchnięcie kulą, srebrna była sztafeta 4 x100m i Sławomir Joniak w skoku w dal, natomiast dwa razy brązowy medal zdobył Piotr Kidoń w biegu na 400 m i skoku w dal.

Medaliści powiatowi stawili się 26.10. na Wojewódzkich Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce w Krakowie. Z Mistrzostw Województwa nasi uczniowie przywieźli trzy medale, brązowy srebrny i złoty. Piotr Kidoń w biegu na 400 m zajął III m i otworzył worek z medalami, następnie w jego ślady poszedł Sławomir Joniak II m w skoku w dal. Sztafeta 4x 100 m występująca w składzie :Sławomir Kuczkowicz, Łukasz Mederak, Wacław Wójcik, Sławomir Joniak broniła złota zdobytego rok i dwa lata temu. Z obowiązku wywiązała się w 100%, po bardzo dobrych zmianach zdobyła zasłużone złoto. Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły sięgnęli po ten tytuł. Już bez medali ale w pierwszej szóstce uplasowali się Łukasz Męderak i Wacław Wójcik w biegu na 200m, Piotr Zaitz w pchnięciu kulą, Klaudia Komperda i Piotr Kidoń w skoku w dal. Dziękuję wszystkim lekkoatletom za włożony wysiłek w przygotowanie do zawodów, jak również wspaniałą sportową postawę- Michał Wójt nauczyciel WF.