Niedziela, 19 sierpień 2018, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Nowy Targ i okolice
pogodnie
20°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 79%
pogodnie
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 87%
pogodnie
19°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 77%
pogodnie
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 98%
pogodnie
19°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 77%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
16.05.2018, 00:00 | czytano: 374

Pływanie: Debiut nowotarskich pływaków na 50- metrowym basenie

Podczas VI edycji Soboty Pływackiej zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ debiutowali w Oświęcimiu w rywalizacji na 50- metrowym basenie.

 Mimo, iż pływanie na takim obiekcie jest trudniejsze i uzyskiwane czasy są zazwyczaj gorsze nowotarscy pływacy spisali się wzorowo. W większość startów poprawiali swoje rekordy życiowe. Aleksander Watycha dwukrotnie stanął na podium, zajmując trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym i pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym. Konkurencję 100 m stylem dowolnym ukończył na czwartym miejscu. Również tuż za podium uplasowali się: Hanna Węgrzyn na dystansie 200 m stylem dowolnym i Amadeusz Pastwa na dystansie 100 m stylem klasycznym. Węgrzyn była piąta na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Pozostali zawodnicy: Mateusz Karpiel, Michał Gołdyn, Anastazja Wielkiewicz i Bartłomiej Szyszka zajmowali miejsca w pierwszej i drugiej dziesiątce.

W klasyfikacji generalnej zawodów po trzech startach najwyżej spośród nowotarżan został sklasyfikowany Aleksander Watycha - piąte miejsce oraz Hanna Węgrzyn - ósme.

„Sobota Pływacka” to cykl zawodów pod patronatem Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego w którym rywalizują 11 i 12- latkowie. W prowadzonej klasyfikacji najlepszych zawodników Aleksander Watycha i Hanna Węgrzyn znajdują się w pierwszej dziesiątce.

Opr/sles

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
komentarze
Adam15:07, 16 maja 2018
Kogo interesuje 4 czy 5 miejsce. Liczy się tylko podium :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij