Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec i okolice
deszcz
Wiatr: 10.1 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 69%
deszcz
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 68%
deszcz
Wiatr: 1.3 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
12.07.2018, 00:00 | czytano: 600

Kolarstwo: Zacięta walka o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju (galeria)

Stu dwudziestu zawodników stanęło na starcie niedzielnego wyścigu z cyklu Podhale Tour, o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju.

Barwny peleton miał do pokonania tylko 64 kilometry trasy, lecz był to niezwykle trudny etap, głównie z powodu licznych, ostrych podjazdów, co prawda długie i szybkie zjazdy rekompensowały trud wspinaczki ale 15% ścianki zaskoczyły niejednego twardziela. Problemy miał również lider Sebastian Druszkiewicz (IN MOGILANY CYCLING), który tym razem musiał zadowolić się czwartą lokatą, lecz na szczęście nie stracił zbyt wiele do najgroźniejszego konkurenta, trzeciego na mecie Marka Wojnarowskiego (KRAKOWSKI KLUB SPORTOWY 72D), i z bezpieczną przewagą oczekuje finałowego rozstrzygnięcia w Spytkowicach.

O zwycięstwo, przez ostatnie kilka kilometrów, zacięty bój toczyli ze sobą znakomity Piotr Tomana (WLKS KRAKUS BBC CZAJA) i Maciej Furczyk. Doświadczenie i doskonała taktyka zdecydowały, że Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju pojechał z Piotrkiem do Krakowa. Ogromne mocje towarzyszyły również rywalizacji dzieci i młodzieży szkolnej. Tereny gościnnej Ochotniczej Straży Pożarnej i KS Chabówka, były areną zmagań o Grand Prix Rabki-Zdroju.

W zawodach wzięło udział osiemdziesięciu ośmiu młodych adeptów kolarstwa, co cieszy i napawa optymizmem w kontekście rozwoju kultury fizycznej wśród młodego pokolenia. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice a wsparcia finansowego udzielił Urząd Miejski i MOK w Rabce-Zdroju.


Kowalcze Stanisław, zdjęcia Pior Kuczaj

Zobacz więcej na

galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij