Bratobójczy sparing: Wojas Podhale Nowy Targ - MMKS Nowy Targ 11:1 (galeria) - podhale24.pl
08.09.2009, 22:42 | czytano: 1451

Bratobójczy sparing: Wojas Podhale Nowy Targ - MMKS Nowy Targ 11:1 (galeria)

NOWY TARG. "Mecz bez emocji" - tak o meczu hokeistów Wojasa Podhale i ich młodszych kolegów z MMKS-u pisze Marcin Spyrła. Sparing był ostatnim przed zbliżającym się sezonem - spotkaniem na lodzie. Doświadczenie zwyciężyło.

zdj. Michał Adamowski
Początek spotkania to wyrównana gra obu drużyn. Dopiero w połowie pierwszej tercji na prowadzenie faworyzowanych graczy Wojasa wyprowadził Łukasz Batkiewicz. Nie cieszyli się oni z prowadzenia zbyt długo, gdyż już kilka minut później przymierzany do występów w pierwszej drużynie Bartłomiej Neupauer pokonał strzegącego dzisiaj bramki Podhala - Jarosława Furce. Po tej bramce, starsi zawodnicy reprezentujący barwy Podhala przyłożyli się nieco bardziej do gry, czego efektem była bramka Krystiana Dziubińskiego na dwa jeden. W odpowiedzi Iskrzycki nie był w stanie umieścić krążka w praktycznie pustej bramce Wojasa. W dziewiętnastej minucie bardzo bliski podwyższenia prowadzenia był Suur, lecz ”guma” po jego strzale zatrzymała się na słupku bramki Bartłomieja Niesłuchowskiego.

W drugiej odsłonie spotkania nowotarżanie zaaplikowali swoim młodszym przeciwnikom aż siedem bramek, z czego pięć to zasługa pierwszego ataku, który dziś tworzyli Batkiewicz - Dziubiński - Kolusz. Do tego dwie bramki dołożył ”nowy - stary” zawodnik Podhala Frantisek Bakrlik, momentami gra zawodników extra ligowej drużyny pokazywała to, czego można by od nich oczekiwać w sezonie ligowym, lecz to były niestety tylko fragmenty. Bardzo widoczny w dzisiejszym spotkaniu był Łukasz Batkiewicz, który to raz po raz nękał bramkarza przeciwnej drużyny.

Ostatnia tercja była dużo mniej widowiskowa niż poprzednia, gdyż przyniosła tylko dwie bramki autorstwa Krystiana Dziubińskiego i Martina Voznika. Swoje szanse mieli także młodzi hokeiści z pod znaku ”Szarotki”, lecz wpierw Szumal nie był w stanie wykorzystać sytuacji sam na sam, a następnie Woźniak posłał krążek tuż na poprzeczką bramki strzeżonej przez Tobiasiewicza. Po spotkaniu jak zwykle odbyła się seria rzutów karnych, w której nie spodziewanie o niebo lepiej spisywali się młodzi zawodnicy MMKS-u pokonując starszych kolegów 5:1!

Wojas Podhale Nowy Targ - MMKS Nowy Targ 11:1 (2:1;7:0;2:0)
06:45 1:0 Łukasz Batkiewicz /5na4/
13:15 1:1 Bartłomiej Neupauer (Damian Kapica) /5na4/
14:48 2:1 Krystian Dziubiński
20:33 3:1 Łukasz Batkiewicz (Martin Ivicic) /5na3/
23:35 4:1 Martin Ivicic (Krystian Dziubiński)
26:27 5:1 Frantisek Bakrlik
27:04 6:1 Krystian Dziubiński (Marcin Kolusz)
27:27 7:1 Marcin Kolusz (Martin Ivicic)
33:07 8:1 Franisek Bakrlik
34:41 9:1 Łukasz Batkiewicz (Martin Ivicic, Sebastian Łabuz)
43:33 10:1 Krystian Dziubiński (Łukasz Batkiewicz)

MMKS wygrywa w karnych 5:1

Wojas Podhale: Jarosław Furca (od 32:02 Konrad Tobiasiewicz) - Sebastian Łabuz, Martin Ivicic; Łukasz Batkiewicz, Krystian Dziubiński, Marcin Kolusz - Dmitri Suur, Maciej Sulka; Milan Baranyk, Martin Voznik, Frantisek Bakrlik - Rafał Sroka, Daniel Galant; Piotr Ziętara - Kasper Bryniczka, Piotr Kmiecik.

MMKS Nowy Targ: Bartłomiej Niesłuchowski (od 33:03 Sebastian Mrugała) - Bartłomiej Gaj, Artur Kret; Mateuz Iskrzycki, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica - Szymon Wróbel, Władysław Bryniczka;Łukasz Szumal, Marek Puławski, Mateusz Tylka - Michał Marek, Rober Mrugała; Sebastian Hajnos, Mateusz Leśniowski, Mateusz Michalski - Andrzej Nenko, Łukasz Gacek; Przemysław Leśnicki, Artur Woźniak, Michał Zwinczak.