Projekt FIO "Radość budowania" - na półmetku (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Szczawnica
Clouds
-2°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 95 %
Clear
-2°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-1°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
80 %
Nowy Targ
52 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
19.10.2014, 23:03 | czytano: 1526

Projekt FIO "Radość budowania" - na półmetku (zdjęcia)

“Robotyka”, “Lego”, „roboty” i „programowanie” to słowa goszczące ostatnio często na ustach uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowsku. Dzięki staraniom grupy nieformalnej „Rodzice na rzecz rozwoju dzieci” (w składzie Urszula Dębska-Ciężobka, Małgorzata Ciężobka i Leszek Ciężobka) od dwóch tygodni co piątek odbywają się w budynku szkoły zajęcia z robotyki.

arch. szkoły
arch. szkoły
40 uczniów w dwóch grupach wiekowych uzyskuje podstawową wiedzę z zakresu konstruowania i programowania robotów w oparciu o zestawy edukacyjne Lego Education WeDo oraz Lego Mindstorms EV3.

Podczas dwugodzinnych warsztatów młodsi konstruktorzy stworzyli do tej pory z zestawów Lego WeDo ryczącego lwa, grającą na bębnach małpkę i „Diabelski młyn”. Wszystko byłoby tylko budowaniem z klocków, gdyby nie kilka kabelków, laptop i oprogramowanie. Dzięki kreatywności młodych umysłów, ich chęci eksperymentowania oraz otwartości na próby i błędy zbudowane konstrukcje poruszają się jak prawdziwe.

Lego Mindstorms to już bardziej zaawansowane programowanie, nie wspominając o konstruowaniu. Tu wykorzystywany jest do programowania graficzny język blokowy. Starsi „inżynierowie” uczą się „uruchamiać serwonapędy, odczytywać informacje z czujników oraz korzystać z pętli i warunków logicznych”, jak mówi nam p. Jakub Kasperkowicz, prowadzący cały cykl warsztatów. Przy tym wszystkim nie wolno zapomnieć, że najważniejsza jest zabawa, bo uczyć przez zabawę to jedno z założeń w tym projekcie.

Instytucją wspierającą cały projekt jest Grupa Inicjatyw Lokalnych GIL z Adamem Kustwanem na czele, która pomogła pozyskać środki z Funduszu Inicjatyw Lokalnych Małopolska Lokalnie.

FIO Małopolska Lokalnie jest programem wsparcia skierowanym do młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i grup samopomocowych działających na terenie województwa małopolskiego. Powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych: Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze, Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS oraz Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas