Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
16.12.2016, 08:20 | czytano: 613

Studenci ratownictwa medycznego na zajęciach w ZSPiG w Ostrowsku (zdjęcia)

arch. szkoły

W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ostrowsku zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum. Dwugodzinne zajęcia prowadziło 16 studentów III roku kierunku ratownictwo medyczne Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu pod czujnym okiem mgr Ewy Koziarz.

Studenci z ogromną pasją i zaangażowaniem dzieli się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prezentacji, następnie uczniowie zostali przydzieleni do siedmiu stanowisk, przy których przyszli ratownicy medyczni prezentowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrywanie ran i złamań. Każdy uczeń na kolejnych stanowiskach miał możliwość wykonania ćwiczeń z użyciem fantoma, wykonania prostych opatrunków w sytuacjach koniecznych, przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności uczniów potrzebnych przy udzielaniu pierwszej pomocy, a także uświadomienie, jak ważna jest szybka i prawidłowa interwencja dla ratowania zdrowia lub życia drugiego człowieka. Zajęcia przeprowadzone były bardzo profesjonalnie w sposób przystępny dla młodego słuchacza.

Zajęcia były realizowane w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - "Bezpieczna+".

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij