Niedziela, 19 sierpień 2018, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Zakopane i okolice
pogodnie
11°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
12°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pogodnie
11°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
pogodnie
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 98%
pogodnie
11°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.02.2018, 20:37 | czytano: 1171

Uczeń "Goszcza" wyróżniony w finale Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego

arch. szkoły

We Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie, odbył się finał Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowany przez XIII LO w Krakowie we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury, Zakładem Italianistyki UJ oraz Księgarnią Włoską Italicus.

Dominik Machaj z klasy IIa I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, po I etapie sklasyfikowany na 10 miejscu, w finale przedstawił prezentację na temat: "Najwspanialsze zabytki architektury średniowiecznej Italii".

Wystąpienie Dominika zostało entuzjastycznie przyjęte przez komisję pod przewodnictwem pani dr Iwony Kaźmierczak z Uniwersytetu Jagiellońskiego i jako jedyne nagrodzone specjalnym wyróżnieniem.Kilka dni wcześniej Dominik zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego. W tym konkursie brało udział 402 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 101, a Dominik zajął wysokie, 51 miejsce.Za pomoc w prezentacji rysunkowej zamku Castel del Monte, szkoła dziękuje architektowi Jerzemu Głodkiewiczowi.
Dominikowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów po włosku!

Opiekunem ucznia jest mgr Magdalena Smreczyńska.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij