Środa, 17 październik 2018, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Czarny Dunajec i okolice
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 93%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 74%
niewielkie zachmurzenie
12°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 59%
pogodnie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 75%
13.06.2018, 15:59 | czytano: 605

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce na ERASMUSIE na Węgrzech (zdjęcia)

arch. szkoły

To już kolejny wyjazd młodzieży z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce realizowany w ramach projektu ERASMUS +.Dwudziestu dwóch uczniów i dwóch nauczycieli spędziło tydzień w malowniczej miejscowości Noszvaj na północy Węgier. Tematem projektu „Ever vigilant, ever green” była ochrona środowiska w krajach partnerskich. Liczne zajęcia językowe, wykłady, prezentacje w języku angielskim oraz kontakt z młodzieżą z innych krajów był także doskonałą okazją do ćwiczenia i rozwijania zdolności językowych uczniów.


Pobyt na Węgrzech umożliwił młodym ludziom odwiedzenie wielu ciekawych miejsc, takich jak miasto Eger, mieszkania wykute w skałach wapiennych w okolicach Egeru czy zamek Noszvaj. Szczególnie wspominać będziemy pobyt w malowniczej jaskini Baradla, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, której ogrom i piękno zapierało dech.


Wizyta u naszych „bratanków” to także rekreacyjne wycieczki po górach Bukk czy kąpiele termalne w kompleksach basenowych w Egerze i miejscowości Bogacs. Pełne atrakcji wycieczki po okolicy przeplatane były wykładami m.in. z astronomii, lokalnej kuchni czy geologii. Dzięki uprzejmości gospodarzy, młodzież zwiedziła uniwersytet w Egerze oraz wzięła udział w wykładzie p.t. „Water on Mars” prowadzonym przez światowej sławy naukowca i astronoma Arnolda Gucsika.


Dzięki udziałowi w projekcie młodzież poznała wiele ciekawostek tamtejszej kultury i historii, posmakowała lokalnej kuchni i zawarła nowe znajomości. Wyjazd dostarczył wszystkim mnóstwa wrażeń i niezapomnianych przygód. Warto uczyć się języków obcych i podróżować po świecie, a uczestnictwo w projekcie ERASMUS + daje młodzieży szansę na połączenie tych dwóch rzeczy.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
wybory samorządowe
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij