Poniedziałek, 20 maj 2019, Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.06.2018, 20:14 | czytano: 667

Kadeci na Dniu Otwartym Katowickiej Szkoły Policji (zdjęcia)

arch. szkoły

Kilkuletnią tradycję mają wiosenne wyjazdy kadetów z klas o profilu policyjno-wojskowym do Katowic, na Dzień Otwarty tamtejszej Szkoły Policji. Tym razem kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu – jak ich poprzednicy ze starszych roczników – mogli podczas wizyty w Katowicach uczestniczyć w wyjątkowo ciekawych i widowiskowych pokazach.

Nabyli też sporo praktycznej wiedzy o sposobie rekrutacji i wymaganiach stawianych kandydatom.

Kadeci jechali na Dzień Otwarty pod opieką majora Krzysztofa Tekiela, a ich opiekunami i przewodnikami po śląskiej kuźni policyjnych kadr, byli policjanci odbywający szkolenie podstawowe. Dzięki nim goście Dnia Otwartego mogli zajrzeć do pomieszczeń mieszkalnych słuchaczy, uzyskać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących rekrutacji, szkolenia czy początków pracy w macierzystych jednostkach.


Całodniowy, różnorodny i interesujący program miał być natomiast zachętą do podjęcia służby w policji. Pokazywał też trudy codziennej pracy, wyzwania, przed jakimi stoją policjanci i efekty odbytych szkoleń funkcjonariuszy wyspecjalizowanych w różnych zadaniach.


Pasjonująco wypadł pokaz sprawności policyjnej i sportów walki. Kadeci mogli również porównać swoje umiejętności z umiejętnościami starszych kolegów podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policyjne kadry mają jednak także czworonożnych oraz czterokopytnych funkcjonariuszy. Dlatego jednym z najefektowniejszych punktów programu był pokaz wyszkolenia i tresury psów służbowych. Jeszcze większy podziw wzbudził pokaz w wykonaniu funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej i policjantów Zespołu Konnego Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.


Miasteczko policyjne z jego obiektami to natomiast poligon, na którym można było zainscenizować akcję zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Wizyta w katowickiej szkole służyła i temu, by – już w kameralnych warunkach laboratorium – wejść choć na chwilę w tajniki tak ciekawej dziedziny, jaką jest daktyloskopia.

Podczas Dnia Otwartego swoje stoiska miały również Straż Graniczna, Służba Celna czy Inspekcja Transportu Drogowego.


Na gości, którym moc atrakcji i przeżyć mogła tylko zaostrzyć apetyt, czekała wyśmienita wojskowa grochówka. Droga powrotna z Katowic dała jeszcze kadetom czas na dzielenie się wrażeniami. A nuż będą to impulsy do podjęcia poważniejszych decyzji - o wyborze kierunku dalszego kształcenia.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij