Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
11.06.2019, 00:05 | czytano: 553

Pokaz mundurowych formacji (zdjęcia)

arch. szkoły

RABKA-ZDRÓJ. W rabczańskim amfiteatrze odbył się pokaz poszczególnych formacji mundurowych. Brali w nim udział przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej i innych.

Oczywistym jest, że na tym efektownym wydarzeniu nie mogło zabraknąć kadetów z Prywatnego Liceum dla Młodzieży, które prowadzi klasy o profilach wojskowym, policyjnym oraz pożarniczym. To tutaj młodzież dostaje mundur i uczy się, co to znaczy honor jego noszenia, ale też poznaje obowiązki związane z tym zaszczytem.

W trakcie nauki kadeci poznają nie tylko tajniki służby, ale też procesy rekrutacyjne do różnych formacji. Ukończenie Szkoły zapewnia również dodatkowe punkty przy rekrutacji np. do policji.

Podczas prezentacji poszczególnych jednostek i formacji Szkoła miała okazję, by przedstawić swoją ofertę edukacyjną dla uczniów klas III gimnazjów oraz uczniów klas VIII szkół podstawowych. Kadeci wyczerpująco odpowiadali na pytania - zarówno przyszłych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych jak i rodziców tych uczniów, których bardzo zainteresowała oferta mundurowej placówki.

Dla kadetów z kolei, takie nagromadzenie poszczególnych służb w jednym miejscu było świetną okazją, by bliżej poznać sprzęt i wyposażenie poszczególnych jednostek. Ale przede wszystkim mogli oni rozmawiać z przedstawicielami różnych formacji, co dało szansę skonfrontowania wiedzy przekazywanej przez wykładowców z realiami służby, jakie przedstawiali funkcjonariusze i żołnierze.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij