Sobota, 08 sierpień 2020, Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Nowy Targ i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clear
20°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 89
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clear
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
18°
Wiatr: 0.828 km/h Wilgotność: 81
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.06.2019, 00:34 | czytano: 1122

Goście z Francji w II LO (zdjęcia)

arch. szkoły

Na przełomie maja i czerwca w II LO w Nowym Targu gościli licealiści z uroczego miasteczka Riwiery Francuskiej – Fréjus.

Goście z Francji przybyli na Podhale z rewizytą, bowiem w marcu podejmowali w swojej szkole i w swoich rodzinach młodzież z nowotarskiego liceum.

Młodych Francuzów przyjęto z prawdziwie polską gościnnością. Zadbano o typowo polskie smaki i regionalne akcenty, a zabawy połączonej z nauką nie było końca. Przewodnią ideą wymiany były „miejsca inspirujące artystów”, dlatego też program wizyty oparty został na próbie przybliżenia zagranicznym przyjaciołom dzieł oraz sylwetek twórców związanych z Krakowem i Zakopanem, takich jak: Stanisław Wyspiański, Olga Boznańska, Roman Polański, Stanisław Witkiewicz oraz Karol Szymanowski.

Goście z Francji wyjechali z Polski bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Zostawili także miłe wspomnienia w sercach nowotarskich licealistów.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij