Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Nowy Targ i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
16.06.2019, 19:33 | czytano: 583

„Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” - projekt FIO w SP Ostrowsko (zdjęcia)

arch. szkoły

Grupa nieformalna rodziców we współpracy z Grupą Inicjatyw Lokalnych GIL pozyskała środki na realizację kolejnego projektu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. Projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku, w którym uczestniczą uczniowie z kl. V-VIII.

W ramach realizacji projektu „Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” zostały przeprowadzone warsztaty z myślenia wizualnego z Emilią Żuber @Emnotki-narysowane słowa.

Myślenie wizualne i sketchnoting to pojęcia, które ostatnio są bardzo popularne. Sketchnoting to notowanie z wykorzystaniem elementów wizualnych. To nic innego jak połączenie pisma, prostych rysunków, strzałek, ramek do zapisania najważniejszych wiadomości. Myślenie wizualne jest narzędziem wspierającym naukę i proces uczenia się. To właśnie był główny cel napisania projektu – wzmocnić u uczniów umiejętność uczenia się, jako jedną z kompetencji kluczowych.

W trakcie warsztatu „Myślenie wizualne z Emilią Żuber” uczestnicy uzyskali praktyczną wiedzę w zakresie stosowania technik myślenia wizualnego. Poznali alfabet myślenia wizualnego, narzędzia i ćwiczenia pozwalające na to, by notatki stały się ciekawsze, pobudzające kreatywność, pozwalające skutecznie przyswajać wiedzę, a także łączyć ze sobą różne informacje. W trakcie 7 godzinnych warsztatów powstały interesujące prace, a całość podsumowana została filmikiem: „Na wakacje - myślenie wizualne i viedoscribing.”

Do zajęć wykorzystano materiały zakupione ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij