Piątek, 29 maj 2020, Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój i okolice
Rain
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 91
Rain
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.11.2019, 22:03 | czytano: 904

Eliminacje XVII Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej i inne lingwistyczne aktywności uczniów II LO (zdjęcia)

arch. szkoły

Pod koniec października br. odbyły się eliminacje szkolne XVII Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej. Uczniowie w całej Polsce zmagali się z czterema zadaniami, wymagającymi konkretnych kompetencji językowych.

Młodzi lingwiści tłumaczyli na język polski zdania w języku hawajskim i w języku rwandyjskim, deszyfrowali słowa gruzińskie zapisane pismem mchedruli, zastanawiali się nad sposobem tworzenia liczebników w systemie wschodnio- i południowo-słowańskim, zapisanym literami cyrylicy. W tychże eliminacjach udział wzięło także 17 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Uczestnikom życzymy awansu do dalszych etapów.

Lingwiści z II LO aktywnie włączają się także w inne, związane z tą dyscypliną działania. Na mocy porozumienia o współpracy partnerskiej między II LO a Szkołą Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu, podpisanego we wrześniu br. przez Panią Dyrektor Beatę Tarnowską i Panią Dyrektor Danutę Pyzowską-Foryt, w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 od października br. odbywają się zajęcia z lingwistyki dla uczniów szkoły podstawowej. Licealiści pomagają młodszym kolegom w rozwiązywaniu zadań, dostosowanych do wieku uczniów i opracowanych w ciekawej formie łamigłówek i krzyżówek, wprowadzając ich w tajniki lingwistyki matematycznej. Cykliczne zajęcia warsztatowe cieszą się dużym zaiteresowaniem i mają na celu rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności i logicznego myślenia.
Opiekunem lingwistów z II LO i koordynatorem działań w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 jest pani Katarzyna Buchinger-Janasz.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij