Czwartek, 06 sierpień 2020, Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa
Nowy Targ i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 60
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 60
Clouds
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 60
Clear
25°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 61
Rain
24°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 66
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.12.2019, 20:06 | czytano: 638

Spotkanie w latynoskich rytmach w Liceum Goszczyńskiego

arch. szkoły

6 grudnia br. społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego miała okazję gościć Magdaleną Lechowską – Polkę o latynoskiej duszy, która dorastała w egzotycznej Kolumbii. Poza wrażliwością muzyczną artystka posiada talent do opowiadania przez obraz i dzięki temu spotkaniu młodzież klas geograficznych i klas z językiem hiszpańskim, mogła obejrzeć film dokumentalny o Kolumbii, autorstwa artystki.

Poprzez projekcję filmu licealiści mogli poznać Kolumbię, a szczególnie miasto Bucaramanga, w którym wychowywała się prelegentka. Po projekcji Pani Magdalena opowiedziała o muzyce kolumbijskiej, a także zaprezentowała kilka utworów ze swojego szerokiego repertuaru. W jej wykonaniu można było usłyszeć piosenkę „El pescador” w najbardziej charakterystycznym rytmie kolumbijskim cumbia, czy stylizowanie tango „Ta ostatnia niedziela/ El último domingo”, które zyskało nowy latynoski charakter.

Dodatkową atrakcją mikołajkowego spotkania był szeroki wybór tapas, czyli hiszpańskich przekąsek, które cieszyły się wśród uczniów wielkim powodzeniem. Spotkanie zorganizowały klasy 1F oraz 1Fg wraz z wychowawczyniami Zofią Łukasz i Kingą Szpuler.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij